Rentgen v těhotenství

Otázka

Dobrý den,

Na začátku srpna jsem podstoupila revizi z důvodu zamlklého těhotenství a můj stav po tomto zákroku byl v pořádku.Na začátku září(4.9.) se dostavila menstruace.. 18.10. jsem byla u své gynekoložky a na UTZ byla vidět tepová činnost plodu a velikost(4 mm) odpovídala velikosti podle stáří plodu..Miminko je chtěné,mám ale strach,že o něj opět přijdu.Můj šestiletý syn měl totiž zlomený malíček na ruce a dvakrát po dvou dnech(21.9. a 29.9.) jsem s ním absolvovala rentgen ruky bez jakéhokoliv chránění a navíc jsem mezi tím(22.9.)jsem byla se sebou na rengenu levé kyčle.Moje gynekoložka mě poslala na genetiku,kde mi 25.10. pan doktor bez jakýchkoliv výpočtů záření nebo vyšetření oznámil,že riziko poškození plodu je 10-15% a že by mi doporučil těhotenství ukončit.Zároveň mi oznámil,že pokud bych v těhotenství chtěla pokračovat,že budu muset v 16.tt podstoupit AMC.Teď se s přítelem rozhodujeme,zda počkat,až na AMC v 16.tt a rozhodnout se až po tomto vyšetření?A nebo těhotenství ukončit?Jsem zmatená a nevím jaké řešení by bylo lepší.Je toto riziko(10-15%) příliš vysoké nebo máme naději,že bude děťátko úplně zdravé?

Děkuji Linda Matyšková

Odpověď

Dobrý den, ve Vašem případě bych se řídil radami genetika, který danému problému rozumí. Samozřejmě počkat do 16.tt můžete, vše je pouze na Vašem uvážení.

Jan Smrčina

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Dnešek pro vás znamená den, kdy vymyslíte cokoliv. Vaše mysl bude uvolněná a připravená pro nové nápady a nečekaná spojení těch…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci