Trápí mě váhové přírůstky mého syna

Otázka

Dobrý den pane doktore, trápí mě váhové přírůstky mého syna 8 měsíců (por. váha 2950g, delka 50cm) teď v 8 měsících 7410g a 69cm. Od minule přibral pouze 160g. Jídelníček dopoledne ovoce, oběd masozeleninový příkrm, odpoledne jogurt (ten asi poslední týden,před tím mléko), kaše a pak kojení před spaním a 1-2 v noci a k snídani. Je pravda, že poslední dobou je jídlo boj....sní pár lžišek a jakože má dost a z kaší bojujeme od začátku, tu moc rád nemá. Jinak ovoce i zeleninku měl strašně rád tak nevím co se teď děje. Myslím si, že by to mohlo bát i růstem zoubků. Chtěla bych se zeptat kolik by mělo dítě jeho věku přibrat za měsíc...někde se píše 400-500g někde 150-300g tak nevím. Nevíte co udělat aby zase zašal krásně jíst. Děkuji a přeji šťastný nový rok :-)

Odpověď

Vím. Musíte přestat již v noci kojit. Přibývá naprosto perfektně. Řiďte se tím, že dítě má zdvonásobit svoji porodní váhu v 6. měsíci, což udělal, a ztrojnásobit v roce - což určitě udělá.

Petr Karger

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Zkuste si vsadit, dnes je velká pravděpodobnost, že trefíte vaše šťastná čísla. V práci vás čeká nenadálá odměna a ani doma nezůstanete…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci