V noci řádí podobně jako přes den

Otázka

Dobrý den,

mám 9měsíčního syna a je to jak se říká "živé stříbro". Je velmi aktivní přes den, v podstatě je neustále v pohybu a vůbec neodpočívá. To ještě povožuji za celkem normální. Bohužel, se ale tako jeho "akčnost" přenáší i na noc. Velmi neklidně spí, celou noc putuje po postýlce, někdy se několikrát za noc vzbudí. Trvá to zhruba od jeho 4 měsíce, kdy se naučil přetáčet ze zad na bříško a s přibývajícími motorickými dovednostmi se jeho noční neklid spíše zhoršuje. Zvlášní ovšem je, že jsou i noci, kdy spí klidně a téměř k němu nemusím vstávat.

Nicméně, jsem včera byla v lékárně a lékárnice mi doporučila homeopatický sirup Sedalia. Koupila jsem jej, ale až doma jsem zjistila, že výrobce doporučuje začít s podáváním až u dětí starších 1 roku. Lékárnici jsem věk syna sdělila, tak mě přibalená informace překvapila.

Chci se jen ujistit, zda je tento sirup vhodný i pro 9měcíčíní dítě a zda mu jej mohu bez obav podávat.

Děkuji za vaši radu. Snad se konečně trochu vyspím :-)

Odpověď

Dobrý den, maminko,

ano, sirup můžete podávat i devítiměsíčnímu miminku, nic se nestane, bude i tak dobře účinkovat. Výrobce píše od jednoho roku, nicméně je v rukou lékaře, kdy určí podávání. Takže v klidu bych doporučila tři mililitry ráno a tři večer /pro děti nad jeden rok doporučení pět mililitrů ráno a pět večer/. Přeji zlepšení a klidnější spánek.

MUDr. Věra Budková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nebojte se říkat nahlas své názory a dojde-li ke konfliktu, stůjte si za nimi. Nejste ochotná dělat kompromisy, což některé vaše…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci