Váha a spánek tříměsíčního miminka

Otázka

Dobrý den pane doktore, nejdříve bych Vám chtěla poděkovat za dříve zodpovězené dotazy, moc jste mi pomohl, žiju v zahraničí a někdy je to tady s doktory složitější.

Dělá mi starost váha naší holčičky 3,5M - porodní váha 3,5kg a 55cm, teď má 5,2kg a 66cm, je plně kojená, stolice většinou 1x denně. Od pohledu je spíše drobná, známí a rodina často tvrdí, že je hubená. Doktorka na poslední kontrole řekla, že ji mám přijít za 2 týdny zvážit a jestli dostatečně nepřibere, začneme jí dávat i umělé mlíčko. Podle toho, co jsem četla, se obávám, že pak bude odmítat prso. A vůbec, chtěla bych raději jen kojit, určitě je to pro miminko nejlepší. Pije teď většinou po 2 - 2,5 hodinách a 1-2krát v noci, ale už od narození je taková klidná a často si ani neřekne, že má hlad a spíš jí já nabídnu po nějaké době prso. Mám pocit, že pije, kolik chce, nepřijde mi, že by byla hladná. Jaký je prosím Váš názor na její váhu a zavedení umělého mlíčka v jejím věku?

A ještě bych se ráda zeptala na její spánkový režim - vstává v 8-9, spánek cca 11-12, 14-16, kolem 18. hodiny cca 20 minut, a pak míváme problém s usínáním - většinou usne ve 20-20:30, ale za hodinu se probudí čilá nebo se snažíme, aby byla vzhůru do 22, ale to nám vyjde jen málokdy. Jak režim upravit, aby večer usínala lépe, prosím?

Předem děkuji za odpovědi.

Odpověď

Váha je pro drobné dítě odpovídající. měla by do 6. měsíce zdvonásobit svoji porodní váhu a to určitě zvládne. ted se momentálně nacházíte ve fázi t,zv, laktační krize, mléko se mění a může ho být méně. proto dítě častěji přikládejte a v ž á d n é m případě nepřidávejte UM

. Ona spí dobře, to byste museli ji ráno buduit a to nedoporučuji. Spí-li ještě 1x po 18 hodině taji dejte spát až po 21 hod.

Petr Karger

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Zkuste si vsadit, dnes je velká pravděpodobnost, že trefíte vaše šťastná čísla. V práci vás čeká nenadálá odměna a ani doma nezůstanete…
Maminka na Facebooku



Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci