Za jak dlouho mi bude působit antikoncepce?

Otázka

Dobrý den, chtela bych se zeptat, za jak dlouho mi bude 100% pusobit antikoncepce (Mirelle) když ji beru už hodne dlouho, jen jsem ted mesic vynechala a ted v pondeli jsem ji zacala zase brat (dnes jsem vzala 7.pilulku), ale precetla jsem si pozde pribalovy letak, že se to ma vzit v druhem dnu cyklu, ale ja si to vzala uplne mimo něj. Chtěla bych jen vědět, kolikaty den uz bude stoprocentne funkcni. Slysela jsem, ze pokud to zacnu brat ve spatny den, tak prasky nepusobi cely mesic, je to pravda?

Mohli by jste mi poradit jak to tedy udelat dal? jestli je nejlepsi ted vysadit, pockat az to dostanu a zacit to brát správně, nebo mam pokracovat a v tom pripade kdy zacnou pusobit?

Děkuji moc za odpoved

Odpověď

Dobrý den, bohužel nepíšete v kolikátý den cyklu jste si první pilulku vzala. První tableta by se měla užít 1.den menstruačního krvácení. V tomto případě je metoda spolehlivá od první dne užívání. Další možností je začít s užíváním do 5.dne. To však nezaručuje spolehlivost během prvních dvou týdnu užívání a je nutné současně užívat i jinou metodu kontracepce.

Jan Smrčina

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Kolegové v zaměstnání jsou zneklidněni vaší nenadálou rázností při prosazování vlastních názorů. Mnozí s vámi nesouhlasí, ale málokdo…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci