Zánět středního ucha u dítěte

Otázka

Dobrý den paní doktorko.Chtěla bych se zeptat na dceru.Na začátku listopadu měla zánět středního ucha s horečkami.Byli jsme na ušním,bubínek byl údajně v pravém oušku nateklý,ale ouško nepíchali,dali nám ATB Augmentin a kapky do ucha Otipax.Během dvou dnů jí ouško nebolelo.ATB jsme dobrali a za více jak týden šla do školky.Chodila ani ne týden a už se zase objevila rýma,nejdříve normálně smrkala,ale pak se přidal kašel a smrkání šlo pořád hůř,takže za měsíc jsme skončili zase na ušním se stejným ouškem,opět ji bolelo a měla horečku.Tentokrát jí ouško píchli dali nám ATB Ziinat a Olynth do nosu 3x denně.Za čtyři dny na kontrole obě ouška dobrý.Teď je doma do školky jsme ji nedávali a zase mi připadá,že začíná posmrkávat,zase to jak je slyšet že mluví trochu přes nos,ale smrkat moc nejde,jinak smrkat umí velice dobře a stěžovala si na druhé ouško,že ji bolí,ale teplotu neměla.Teď už jí prý nebolí.Tak se chci zepatat zda zvolit nějaké homeopatikum a jaké.Děkuji a přeji příjemné svátky.

Odpověď

Dobrý den, maminko,

to je mrzuté, každá rýma u dítěte znamená potencionální zánět středouší, a tak obava je na místě. V tuto dobu bych holčičce jednou denně podávala lék Pyrogenium9ch pět granulí , jednou týdně lék Silicea15ch deset granulí - po dobu nejméně šesti týdnů. Při teplotě bych vždy přidala Belladona 9ch - lék po čtyři dny čtyřikrát pět granulí denně. Uvidíme, jaké budou mít věci vývoj, podle toho zvolíme ev. homeo další. Hezké svátky a hodně radosti.

MUDr. Věra Budková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po období stresu a vyčerpávajícího napětí nastanou dnes klidnější chvíle. Budete si moci oddychnout a nabrat nových sil. Jestliže víte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci