Přídavek na dítě

Přídavek na dítě patří mezi základní dávky sociální podpory poskytované státem rodinám s dětmi. Má krýt náklady spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí. Můžete díky němu získat až 700 Kč měsíčně navíc. Přečtěte si o něm více a spočítejte si na naší kalkulačce, zda na něj máte nárok a v jaké výši vám náleží.Máte letos nárok na přídavky na dítě?

Máte letos nárok na přídavky na dítě?

V napjatém rodinném rozpočtu se hodí každá koruna. Pokud je příjem vaší rodiny nižší než 2,4násobek životního minima, můžete zažádat o přídavky na děti.

17. 2. 2015 | 6
Na jaké dávky mají matky samoživitelky nárok?

Na jaké dávky mají matky samoživitelky nárok?

Matky samoživitelky, které nesplní podmínku pro přiznání mateřské ihned po narození dítěte, pobírají rodičovský příspěvek. Důvodem vysokého počtu matek samoživitelek je vysoká rozvodovost a nízká sňatečnost. Na jaké dávky mají matky samoživitelky nárok?

18. 10. 2012 | 13
Porodné, mateřská a rodičovská: Stručně, jasně, přehledně

Porodné, mateřská a rodičovská: Stručně, jasně, přehledně

Porodné, mateřská a rodičovská. Tři slova, která zajímají všechny nastávající rodiče. Pro velký zájem našich čtenářů přinášíme ještě jednou souhrnný přehled pro rok 2012. Najdete v něm všechno, co jste chtěli vědět.

2. 2. 2012 | 1
Máma mezi paragrafy: Těhotenství a porod z právního pohledu

Máma mezi paragrafy: Těhotenství a porod z právního pohledu

Fakt, že jste zrovna v jiném stavu nebo čerstvě po porodu, rozhodně neznamená, že si necháte všechno líbit. Na co máte podle zákona právo?

21. 10. 2011
Rozvod a finance

Rozvod a finance

Vyšší rozvodovost než v Česku je v EU pouze v Litvě a Lotyšsku. Ročně se u nás rozpadne více než 30 tisíc manželství, tedy přes tři na tisíc obyvatel. Rozvod však přináší i finanční starosti. Životní úroveň dítěte klesá…

26. 8. 2011
Jaké dávky mohou čerpat rodiny s dětmi?

Jaké dávky mohou čerpat rodiny s dětmi?

Na některé z nich mají nárok všechny dvojice vychovávající dítě, další dostanou pouze ty, které splňující zákonem stanovené podmínky. Který případ je právě ten váš? Čtěte dál…

21. 5. 2011
Na jaké dávky má nárok studentka nebo osamělá matka?

Na jaké dávky má nárok studentka nebo osamělá matka?

Jak je to s mateřskou a rodičovskou pro těhotné studentky? Jaké podmínky musí být splněny pro přiznání dávek státní sociální podpory jako přídavky na děti, porodné a sociální příplatek nebo dávky v hmotné nouzi, konkrétně doplatek na bydlení?

19. 2. 2011 | 2
Rodinné dávky v roce 2011

Rodinné dávky v roce 2011

Rodiny s dětmi mají nárok na finanční podporu, ať už formou daňového zvýhodnění, přídavků na děti či rodičovského příspěvku. Finanční dávky či bonusy pro rodiny s dětmi jsou obvyklé ve všech členských zemích Evropské unie, nepříznivé hospodaření státu však nutí domácí vlády šetřit a finanční podporu snižovat.

1. 1. 2011 | 12
Porodné není samozřejmostí

Porodné není samozřejmostí

V letošním roce činí porodné 13 tisíc korun na každé narozené dítě, u dvojčat to je 26 tisíc Kč. Částka je stejná jako v loňském roce. Kde si můžete o porodné zažádat, dokdy a za jakých podmínek? Jak vysoké je porodné v ostatních evropských zemích?

14. 7. 2009 | 6
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Znejišťuje vás okolí a ani doma si nepřipadáte zrovna nejlíp? Na nepříjemné pocity nedejte a snažte se den nějak ustát. Spíš než že by…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci