Atopici

Atopický ekzém, který je někdy označován jako “dětský ekzém”, protože se nejčastěji projevuje u kojenců, je velkým strašákem dnešní doby.

Na Maminka.cz se tématu Atopický ekzém věnujeme průběžně. Přečtěte si tyto články a budete vědět všechno důležité.Chlapec byl závislý na steroidním krému, po vysazení dostal silnou alergii

Chlapec byl závislý na steroidním krému, po vysazení dostal silnou alergii

Malý Charlie Maddy trpěl od narození ekzémem, jehož projevy lékaři potlačovali mastmi s přídavkem steroidů. Po jejich vysazení se chlapci okamžitě objevila těžká alergická reakce.

15. 2. 2017
Trápení s atopickým ekzémem

Trápení s atopickým ekzémem

Urputně svědí a často se mění v infekcí zasažené, mokvající plochy. U kojenců a batolat bývá příčinou nočního neklidu, u dospívajících a dospělých mnohdy způsobuje snížené sebevědomí. Řeč je o atopickém ekzému.

8. 4. 2015 | 1
S miminkem na dovolenou k moři raději nespěchejte, radí lékařka

S miminkem na dovolenou k moři raději nespěchejte, radí lékařka

Pobyt u moře je pro děti v mnoha ohledech prospěšný. Přináší s sebou však i mnohá úskalí, na která by měli být rodiče dobře připraveni.

27. 7. 2012
Atopický ekzém u dětí - příčiny a prevence

Atopický ekzém u dětí - příčiny a prevence

Atopický ekzém je chronické, svědivé kožní zánětlivé onemocnění, které je způsobeno nejen alergicky, ale i nealergicky, tzn. geneticky nebo vnějšími vlivy.

7. 10. 2010 | 1
Něco je ve vzduchu

Něco je ve vzduchu

Kýchání, smrkání, zarudlé a nateklé oči... Řada z vás ty nepříjemné příznaky, které často doprovázejí první jarní výlety do přírody, určitě zná, protože různými projevy alergií trpí v České republice asi čtvrtina obyvatel. A počet postižených rok od roku stoupá.

26. 6. 2009
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Zkuste si vsadit, dnes je velká pravděpodobnost, že trefíte vaše šťastná čísla. V práci vás čeká nenadálá odměna a ani doma nezůstanete…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci