Logopedie

Téma Logopedie na Maminka.cz průběžně sledujeme. Zde jsou všechny redakční články, které se tématu věnují.Selektivní mutismus, nebo jen stydlivost?

Selektivní mutismus, nebo jen stydlivost?

Existuje spousta diagnóz, o kterých se moc neví ani moc nemluví a přitom mohou být běžné. Mezi ně patří i selektivní mutismus. Česky je tato diagnóza pojmenována jako výběrová nemluvnost a lze zaslechnout i termín elektivní mutismus.

Proč to dítě nemluví? 6 hlavních příčin opožděného rozvoje řeči

Proč to dítě nemluví? 6 hlavních příčin opožděného rozvoje řeči

Věděli jste, že se v některých rodinách se vyskytuje opožděný vývoj řeči rodově? A jaké jsou další možné příčiny opožděného rozvoje řeči?

20. 12. 2016 | 7
Jak pomoci dětem, aby se naučily správně mluvit?

Jak pomoci dětem, aby se naučily správně mluvit?

Počet dětí, které trpí vadami řeči, v současné době výrazně narůstá. Může za to virtuální komunikace prostřednictvím mobilů a internetu, která omezuje běžnou komunikaci v rodinách?

26. 10. 2016
Řešit vady řeči až ve škole je pozdě. Začněte ve třech letech

Řešit vady řeči až ve škole je pozdě. Začněte ve třech letech

Naučí-li se dítě správně mluvit před nástupem do 1. třídy, bude to mít pozitivní vliv na jeho výsledky ve škole a na zapojení do kolektivu vrstevníků.

22. 2. 2013
Žádný strach z logopedie

Žádný strach z logopedie

Podívejte se na video z návštěvy logopedické kliniky a přečtěte si, jak zlepšit výslovnost vašeho dítěte. Návštěva logopeda není v dnešní době něco, za co byste se měly stydět. Rozhodně to neznamená, že by vaše dítě bylo nějak hloupé nebo opožděné.

18. 2. 2011
Ráčkování a jiné poruchy řeči

Ráčkování a jiné poruchy řeči

Řeč je hlavním prostředkem komunikace mezi lidmi, avšak ne každý z nás mluví tak, jak by si asi představoval. Přibližme si tedy, s jakými poruchami řeči se můžeme setkat.

7. 10. 2010
Mařenko, řekni ř!

Mařenko, řekni ř!

Možná se vám vybaví vtip, jak Einstein jako dítě vůbec nemluvil, až si rodiče mysleli, že je hluchý či snad duševně zaostalý. Najednou ale zničehonic v pěti letech u oběda povídá: „Ta polévka je horká.“

3. 2. 2010
Když se řekne ADHD

Když se řekne ADHD

Jsou zlobivé. Nevydrží u jedné hračky, nereagují adekvátně na vaše pokyny, jsou roztěkané, zbrklé, pořád něco ztrácejí, hledají a udržet pořádek v čemkoli je nad jejich síly. Jenže v mnoha případech za své chování nemohou. Trpí totiž ADHD čili poruchou pozornosti a zasluhují trpělivý, laskavý přístup.

4. 11. 2009
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Znejišťuje vás okolí a ani doma si nepřipadáte zrovna nejlíp? Na nepříjemné pocity nedejte a snažte se den nějak ustát. Spíš než že by…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci