reklama

Nedonošená miminka

Za nedonošené se považují děti narozené od 24. do 37. týdne těhotenství a děti s nízkou porodní hmotností od 500 gramů do 2,5 kilogramu.

Na Maminka.cz se tématu Nedonošená miminka věnujeme průběžně. Přečtěte si tyto články a budete vědět všechno důležité.Malí nedočkavci. Co vás čeká, když se narodí předčasně

Malí nedočkavci. Co vás čeká, když se narodí předčasně

Myslíte si, že předčasný porod hrozí jen maminkám s tzv. rizikovým těhotenstvím? To jste na omylu. Někdy se totiž stane, že miminko ohlásí svůj příchod na svět i několik týdnů před plánovaným termínem u do té doby bezproblémového těhotenství. Víte, co vás v takové situaci čeká?

9. 10. 2016
Boj o nedonošené miminko vyhrávají lékaři čím dál častěji

Boj o nedonošené miminko vyhrávají lékaři čím dál častěji

Narodilo se vám miminko o několik týdnů, či dokonce měsíců dříve? Připravte se na spoustu dní, ba i týdnů nejistoty. Ale důvěřujte lékařům. Pro záchranu vašeho miminka dělají vskutku vše.

11. 3. 2015
Klokánkování - zázračná metoda pro nedonošené děti?

Klokánkování - zázračná metoda pro nedonošené děti?

V České republice se ročně narodí více než 8 tisíc dětí předčasně. U většiny maminek v takové chvíli podle průzkumů převažuje strach nad pocity štěstí a radosti. Klokánkování je jedna z věcí, díky nimž si maminky nepřipadají jen jako pozorovatelky malého bojovníka v inkubátoru, ale jako opravdové mámy. A navíc má tato metoda mnohdy až zázračné účinky…

4. 2. 2014
Nedonošených dětí přibývá. Vyžadují zvláštní péči.

Nedonošených dětí přibývá. Vyžadují zvláštní péči.

Těhotenství trvá celkem 280 dní. Většina dětí se přitom narodí zralá – tedy v termínu mezi 38. a 42. týdnem těhotenství a s porodní váhou nad 2 500 gramů. Pět až šest procent tuzemských miminek je ovšem nedonošených.

29. 10. 2011 | 2
Návrh ministra Hegera:Zachraňovat nedonošená miminka je příliš drahé

Návrh ministra Hegera:Zachraňovat nedonošená miminka je příliš drahé

Ministr zdravotnictví Leoš Heger před několika týdny otevřel celospolečenskou diskuzi na téma zachraňování těžce nedonošených miminek. Běžné těhotenství trvá 40 týdnů (plus minus dva). Hranice, od které lze miminka zachraňovat, leží ve vyspělých zemích mezi 22. a 25. týdnem. U nás je tato dělící čára uměla stanovena na 24. týden, lékaři se však pokouší o záchranu i mladších dětí, pokud předpokládají, že je zde šance na úspěch.

2. 6. 2011 | 39
Neboj, to dohoníš...

Neboj, to dohoníš...

Sotva jste si stačili zvyknout na to, že se vám miminko narodilo o několik týdnů či dokonce měsíců dříve, už se strachujete o jeho budoucnost. Při správné péči má ale velkou šanci všechno brzy dohnat.

29. 7. 2010
reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nebojte se říkat nahlas své názory a dojde-li ke konfliktu, stůjte si za nimi. Nejste ochotná dělat kompromisy, což některé vaše…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama