Noční pomočování

Počurávání během spánku je u dětí běžné, platí to ale jen do určitého věku. V pěti letech už jde o nemoc a tu se nevyplácí podceňovat. U chlapců se ojediněle může stát tato "nehoda" i po 6. roce věku.

Za příčiny nočního pomočování jsou považovány tři faktory, které se navzájem prolínají: nadměrná tvorba moči ve spaní, snížená kapacita močového měchýře během spánku a porucha budicích mechanismů při nucení na močení.

Noční pomočování nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.Počůrává se ještě v pěti letech? Měli byste zbystřit

Počůrává se ještě v pěti letech? Měli byste zbystřit

Počurávání během spánku je u dětí běžné, platí to ale jen do určitého věku. V pěti letech už jde o nemoc a tu se nevyplácí podceňovat.

16. 3. 2017 | 1
Proč státním školkám „vadí“ děti v plenkách?

Proč státním školkám „vadí“ děti v plenkách?

Některé děti se jí zbaví v roce, ale zase si ještě v pěti letech pletou barvy. Jiné umí ve třech letech počítat do dvaceti, ale bojují právě… s plenkou. Co dělat, když je tohle i váš problém a nástup do mateřské školky už vážně tluče na dveře?

31. 8. 2016 | 8
Noční pomočování dětí: vyvracíme nejčastější mýty!

Noční pomočování dětí: vyvracíme nejčastější mýty!

Tento zdravotní problém je spojován s celou řadou nepravdivých nebo mylných informací. Ty pak mohou být jednou z příčin neřešení nočního pomočování, což není pro postižené dítě dobré. Uvádíme proto vše na pravou míru.

22. 2. 2016 | 1
Noční pomočování zvládnete s porozuměním a empatií

Noční pomočování zvládnete s porozuměním a empatií

Během noci uslyšíte z dětského pokoje křik a pláč. Když vstoupíte dovnitř, uvidíte svou ratolest v promáčené posteli se slzami v očích. Noční pomočování trápí až pětinu dospívajících dětí. Jak ale problém s nočními nehodami svému potomkovi vysvětlit?

13. 4. 2015
Každé páté dítě ve věku 5-12 let se v noci pomočuje

Každé páté dítě ve věku 5-12 let se v noci pomočuje

Máte doma dítě, které se v noci počůrává a nevíte co s ním? Tyto potíže byste neměli brát na lehkou váhu. Trpí nemocí, která se odborně nazývá enuréza neboli noční pomočování. Vyskytuje se až u 20 % populace ve věku 5-12 let. Tedy u každého pátého dítěte.

9. 1. 2012
Mokro v postýlce: Jak na noční pomočování

Mokro v postýlce: Jak na noční pomočování

Možná se to týká i vašeho dítěte - večer uléhá na suché lůžko, ráno se budí počurané. V batolecím věku se to považuje za normální jev, ale pokud se vaše ratolest zanedlouho chystá do školy, určitě navštivte lékaře.

12. 9. 2011
Noční pomočování dětí: Nejčastější dotazy rodičů

Noční pomočování dětí: Nejčastější dotazy rodičů

Noční pomočování je častým dětským onemocněním, může samo odeznít, ovšem někdy musí následovat medikamentózní léčba. V náledujícím článku si můžete přečíst odpovědi odborníků na dotazy rodičů přímo z praxe.

3. 1. 2011
Maminko, mně je mokro - díl I.

Maminko, mně je mokro - díl I.

Noční pomočování není žádná legrace, nad kterou byste měli mávnout rukou. Pro rodiče i pro dítě je to problém, který je potřeba začít řešit včas. Přinášíme vám tipy, které vám s problémem pomohou.

24. 7. 2010
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nestůjte si za svým názorem za každou cenu, ale využijte možnosti vyslechnout kritiku od lidí, kterým důvěřujete. Jejich názory vás…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci