Noční pomočování

Počurávání během spánku je u dětí běžné, platí to ale jen do určitého věku. V pěti letech už jde o nemoc a tu se nevyplácí podceňovat. U chlapců se ojediněle může stát tato "nehoda" i po 6. roce věku.

Za příčiny nočního pomočování jsou považovány tři faktory, které se navzájem prolínají: nadměrná tvorba moči ve spaní, snížená kapacita močového měchýře během spánku a porucha budicích mechanismů při nucení na močení.

Noční pomočování nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.Počůrává se ještě v pěti letech? Měli byste zbystřit

Počůrává se ještě v pěti letech? Měli byste zbystřit

Počurávání během spánku je u dětí běžné, platí to ale jen do určitého věku. V pěti letech už jde o nemoc a tu se nevyplácí podceňovat.

16. 3. 2017 | 1
Proč státním školkám „vadí“ děti v plenkách?

Proč státním školkám „vadí“ děti v plenkách?

Některé děti se jí zbaví v roce, ale zase si ještě v pěti letech pletou barvy. Jiné umí ve třech letech počítat do dvaceti, ale bojují právě… s plenkou. Co dělat, když je tohle i váš problém a nástup do mateřské školky už vážně tluče na dveře?

31. 8. 2016 | 8
Noční pomočování dětí: vyvracíme nejčastější mýty!

Noční pomočování dětí: vyvracíme nejčastější mýty!

Tento zdravotní problém je spojován s celou řadou nepravdivých nebo mylných informací. Ty pak mohou být jednou z příčin neřešení nočního pomočování, což není pro postižené dítě dobré. Uvádíme proto vše na pravou míru.

22. 2. 2016 | 1
Noční pomočování zvládnete s porozuměním a empatií

Noční pomočování zvládnete s porozuměním a empatií

Během noci uslyšíte z dětského pokoje křik a pláč. Když vstoupíte dovnitř, uvidíte svou ratolest v promáčené posteli se slzami v očích. Noční pomočování trápí až pětinu dospívajících dětí. Jak ale problém s nočními nehodami svému potomkovi vysvětlit?

13. 4. 2015
Každé páté dítě ve věku 5-12 let se v noci pomočuje

Každé páté dítě ve věku 5-12 let se v noci pomočuje

Máte doma dítě, které se v noci počůrává a nevíte co s ním? Tyto potíže byste neměli brát na lehkou váhu. Trpí nemocí, která se odborně nazývá enuréza neboli noční pomočování. Vyskytuje se až u 20 % populace ve věku 5-12 let. Tedy u každého pátého dítěte.

9. 1. 2012
Mokro v postýlce: Jak na noční pomočování

Mokro v postýlce: Jak na noční pomočování

Možná se to týká i vašeho dítěte - večer uléhá na suché lůžko, ráno se budí počurané. V batolecím věku se to považuje za normální jev, ale pokud se vaše ratolest zanedlouho chystá do školy, určitě navštivte lékaře.

12. 9. 2011
Noční pomočování dětí: Nejčastější dotazy rodičů

Noční pomočování dětí: Nejčastější dotazy rodičů

Noční pomočování je častým dětským onemocněním, může samo odeznít, ovšem někdy musí následovat medikamentózní léčba. V náledujícím článku si můžete přečíst odpovědi odborníků na dotazy rodičů přímo z praxe.

3. 1. 2011
Maminko, mně je mokro - díl I.

Maminko, mně je mokro - díl I.

Noční pomočování není žádná legrace, nad kterou byste měli mávnout rukou. Pro rodiče i pro dítě je to problém, který je potřeba začít řešit včas. Přinášíme vám tipy, které vám s problémem pomohou.

24. 7. 2010
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Celá rodina pokašlává a vy se možná také necítíte nejlíp. Práce máte nad hlavu a tak hrozí, že když budete nemocná vy či partner, velmi…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci