Maminka.czangličáky

Angličáky Hot Wheels nejsou jen hračky, ale mají také sběratelskou hodnotu. Máte je doma taky?

Aneta Mrazilová 2.  10.  2023
Čím jsou autíčka Hot Wheels unikátní? Vybírají si je děti, nebo jejich rodiče? A jaký je jejich sběratelský potenciál? Na to a mnoho dalšího se zeptala moderátorka Emma Smetana brand manažera značky Hot Wheels Marka Somola.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pokud navštěvujete s dětmi hračkářství, tak určitě důvěrně znáte situaci, kdy si váš potomek vybere hračku, řekne, že ji chce, a odejde s ní k pokladně. Přesně takhle už 55 let vybírají děti angličáky značky Hot Wheels. Ale nejen ony. Autíčka rádi nakupují i jejich tatínci.

“Tatínci si tím možná plní sny o autech, která v reálném životě nemohou mít. Ale můžou je koupit jako modely aut... A je to společná sdílená radost a hobby,” říká Marek Somol s tím, že u autíček to nekončí. Angličáky od Mattela najdete nejen v policích dětských pokojíčků, ale třeba i v počítačových hrách. Provázejí tak děti i do pubertálního věku.

Obliba autíček je dlouhodobá a jde o investici, která má sběratelský potenciál. Příznivců angličáků značky Hot Wheels jsou i u nás desítky. “Jsou to opravdu zapálení fanoušci, kteří mají doma tisíce modelů a o tom, že přijde nový Hot Wheels, vědí daleko dřív než já,” doplňuje s úsměvem Marek Somol a radí sběratelská autíčka nerozbalovat a nechat v originálním balení.

Pusťte si video a dozvíte se, jestli jsou autíčka pořád spíše klučičí hračka, kdo má jejich největší sbírku, který model je nejdražší a jak se dostala značka Hot Wheels do Guinnessovy knihy rekordů.

Témata: Hračky pro děti, angličáky, Nejlepší video, auto, Mattel, Angličák, Hračky, Hot Wheels, Potenciál, Wheels, Autíčko, Značka, Hračky na Heureka.cz