Maminka.czLOH21

VIDEO: Tohle vás dojme! Olympijského šampiona Lukáše Krpálka přivítaly na letišti jeho roztomilé děti

Tereza Víchová 3.  8.  2021
Jeho olympijský triumf sledovala spousta z nás. Zlato bylo o to cennější, že je už z druhé olympiády za sebou. Ale svá největší zlata má judista Lukáš Krpálek doma: manželku Evu, syna Antonína a dcerku Marianu. Podívejte se, jak ho všichni vítali na letišti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Mít tátu siláka, ověšeného zlatými medailemi, to se hned tak někomu nepoštěstí. Pětiletý Tonda a dvouletá Marianka se tátovi po příletu vrhli do náruče a evidentně je hned po jeho objetí zajímala především medaile. Třeba se takové někdo z nich také jednou dočká. Lukáš Krpálek se dětem pečlivě věnuje, což ostatně komentoval i v rozhovoru pro časopis Maminka v roce 2017, kdy byl zatím tátou jen Tondy, kterému tehdy nebyl ani rok:

„Změní vám to svět. Najednou se už nemusíte starat jen o sebe, ale musíte se umět postarat i o dítě a o celou rodinu. Ale to hlavní je, že vám do života přibude nový člověk. Nám se narodilo krásné usměvavé dítě, které je do všeho nadšené a všude kolem sebe rozdává pozitivní energii,” říkal Lukáš Krpálek.

VIDEO: Nejmladším olympionikům bylo pouhých 11 let! Podívejte se na příběhy dětí

Tondovi úsměv i energie zůstaly a na tátu je určitě patřičně hrdý. Ostatně sport je zřejmě fenoménem celé rodiny, Lukáš na něj dbal od prvních krůčků syna:

„Pro mě osobně sport k životu patří a mrzí mě, když vidím, jak se dnešní děti málo hýbou. Rodiče jim raději strčí do ruky tablet nebo pustí televizi, jen aby od nich sami měli pokoj a mohli odpočívat. Přitom by naopak měli děti v pohybu podporovat, doprovázet je nebo s nimi sami trávit čas. Často se vymlouvají na finance, že je to drahé, ale nemyslím si, že je to o financích. U nás v rodině také nebyly kdovíjaké peníze a přitom jsem hodně sportoval. Jako malý jsem si strašně přál hrát hokej, ale bohužel na to finance opravdu nebyly, a tak jsem si vybral jiné sporty. Je to o tom chtít, věnovat se dítěti, docházet s ním na ty kroužky a třeba s ním i sportovat,” říkal Lukáš. Kdo ví, třeba z malého Tondy a Marianky vyrostou také olympijští šampioni. 

Témata: Slavní rodiče, Sport, Sam, olympiáda, Hokej, LOH21, medaile, Hrdý, Zlato, Děti, Olymp, Tonda, Šampion, Antonín, Lukáš Krpálek, Letiště, Mariana, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022