Maminka.czLOH21

VIDEO: Tohle vás dojme! Olympijského šampiona Lukáše Krpálka přivítaly na letišti jeho roztomilé děti

Tereza Víchová 3.  8.  2021
Jeho olympijský triumf sledovala spousta z nás. Zlato bylo o to cennější, že je už z druhé olympiády za sebou. Ale svá největší zlata má judista Lukáš Krpálek doma: manželku Evu, syna Antonína a dcerku Marianu. Podívejte se, jak ho všichni vítali na letišti.

Mít tátu siláka, ověšeného zlatými medailemi, to se hned tak někomu nepoštěstí. Pětiletý Tonda a dvouletá Marianka se tátovi po příletu vrhli do náruče a evidentně je hned po jeho objetí zajímala především medaile. Třeba se takové někdo z nich také jednou dočká. Lukáš Krpálek se dětem pečlivě věnuje, což ostatně komentoval i v rozhovoru pro časopis Maminka v roce 2017, kdy byl zatím tátou jen Tondy, kterému tehdy nebyl ani rok:

„Změní vám to svět. Najednou se už nemusíte starat jen o sebe, ale musíte se umět postarat i o dítě a o celou rodinu. Ale to hlavní je, že vám do života přibude nový člověk. Nám se narodilo krásné usměvavé dítě, které je do všeho nadšené a všude kolem sebe rozdává pozitivní energii,” říkal Lukáš Krpálek.

VIDEO: Nejmladším olympionikům bylo pouhých 11 let! Podívejte se na příběhy dětí

Tondovi úsměv i energie zůstaly a na tátu je určitě patřičně hrdý. Ostatně sport je zřejmě fenoménem celé rodiny, Lukáš na něj dbal od prvních krůčků syna:

„Pro mě osobně sport k životu patří a mrzí mě, když vidím, jak se dnešní děti málo hýbou. Rodiče jim raději strčí do ruky tablet nebo pustí televizi, jen aby od nich sami měli pokoj a mohli odpočívat. Přitom by naopak měli děti v pohybu podporovat, doprovázet je nebo s nimi sami trávit čas. Často se vymlouvají na finance, že je to drahé, ale nemyslím si, že je to o financích. U nás v rodině také nebyly kdovíjaké peníze a přitom jsem hodně sportoval. Jako malý jsem si strašně přál hrát hokej, ale bohužel na to finance opravdu nebyly, a tak jsem si vybral jiné sporty. Je to o tom chtít, věnovat se dítěti, docházet s ním na ty kroužky a třeba s ním i sportovat,” říkal Lukáš. Kdo ví, třeba z malého Tondy a Marianky vyrostou také olympijští šampioni. 

Témata: Slavní rodiče, Sport, olympiáda, LOH21, Lukáš Krpálek, Zlato, Šampion, Antonín, Mariana, Tonda, Děti, Letiště
Mohlo by vás zajímat
Představujeme finalistky Maminky roku 2021: Anna Růžičková se na svém blogu věnuje dětskému spánku
redakce Formánková Simona
Maminka roku 2021
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy