Maminka.czDětský jídelníček

10 nejlepších chuťových kombinací pro mlsný jazýček batolat

Veronika Vlachová 6.  9.  2017
Uspokojit mlsný dětský jazýček je někdy těžší než vyšplhat na Sněžku. Objevili jsme ale spojení takových potravin, po kterých se bude i vaše dítko olizovat až za ušima.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Mrkev a jablko

Tuhle osvědčenou variaci znáte už od prvních příkrmů, ale jakmile už dítko rozšiřuje svůj potravinový arzenál, často na kombinaci sladké kořenové zeleniny a šťavnatého jablka zapomínáme.

Nakrájejte mrkev i jablko na kousky a nabídněte jako svačinku anebo ji ozvláštněte rozinkami předem namočenými v citronové šťávě. Můžete i rozmixovat, případně osladit agávovým sirupem nebo před mixováním přidat pár sušených datlí.

Pitný režim kojenců: S příkrmy podávejte i vodu

Tahle směs výborně funguje i jako zálivka na rozdrcené sušenky nebo bílý jogurt. Mrkev a jablko na plátky se dají použít i jako základ pro omáčku k masu či jako podušená příloha.

Témata: Děti, Časopis Maminka, Batole, Dětský jídelníček, Chuť, Natura, rajská omáčka, Spare, Ovesná kaše, Nejlepší zdroj, Přírodní cukr, Rajčatová omáčka, Mls, Mozzarella, Velké množství, Antioxidant, Vločka, Arzenál, Sacharid, Ňadro, Sušený fík, Plech, Přeliv, Obilná kaše, Domek