Maminka.czDílnička

10 podomácku vyrobených hraček a her, které vás naladí na jaro

7.  3.  2021
Dny v izolaci se táhnou jako želatinová žížala a vám dochází motivace, trpělivost i nápady? Máme pro vás několik tipů na neokoukané hračky, kterými zabavíte i ty nejnáročnější znuděné mrňouse.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Sezónní razítka

Stačí otevřít lednici nebo špajz, vzít zbytky temper a upatlaná zábava na půl dne může začít.

Klepněte pro větší obrázek

 

Kouzelné kamínky

Jestli nějaká kreativní činnost poslední dobou opravdu frčí, pak je to malování na kamínky. Začněte procházkou, pokračujte hledáním vhodných oblázků, a pak doma sedněte ke stolu. Bavit se bude zaručeně celá rodina. 

Klepněte pro větší obrázek

 

Barevná šifra

U hračky, která motivuje vaše nejmenší k učení barev, si vystačíte s proložkou na vajíčka, barvami a barevnými předměty. Ty bude vaše dítě třídit do proložek podle barev.

Klepněte pro větší obrázek

 

Kolíčkovaná

U barev ještě chvíli zůstaneme. Slaďte barevné kolíčky s předlohou a nechte své děti "věšet" prádlo po svém. 

Klepněte pro větší obrázek

Čas na hodiny

Stačí papírový talíř, čtvrtka na ručičky, napínáček, výtvarné potřeby všeho druhu a nejkrásnější papírové hodiny jsou na světě. Znáte snad lepší trenažér pro výuku, než ten vlastnoručně vyrobený?

Klepněte pro větší obrázek

Velikonoční radosti

S vajíčky si letos užijete spoustu legrace i bez koledníků. Nechte své ratolesti, ať se na nich kreativně vyřádí a o zábavu i svačiny máte na pár dní postaráno.

Klepněte pro větší obrázek

Poslové jara

Originální způsob, jak zužitkovat přebytky skořápek, je zasadit do nich jarní bylinky. Vyzkoušejte třeba řeřichu nebo osení, ať nenapínáte netrpělivé pěstitele příliš dlouho. 

Klepněte pro větší obrázek

Velikonoční výzdoba

"Ukliď si v pokoji" nezní zdaleka tak lákavě jako "vyzdob si pokoj". S tímhle nápadem možná zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Klepněte pro větší obrázek

Roztančení zajíčci

Už jste někdy viděli zajíce v sukni? Vaše malé princezny určitě vymyslí ty nejkrásnější barevné kombinace a překládat papír je přece hračka.

Klepněte pro větší obrázek

Velikonoční věnec

Stačí vám pár barevných papírů, trocha trpělivosti a věnec, který může sloužit i jako cedulka "nerušit" na dveře dětského pokoje je na světě. 

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Dílnička, JAR, Velikonoce, Domácnost, Tvoření, DIY, Volný čas, příroda, Výtvarné aktivity, Výzdoba, izolace, karanténa, jaro, Montessori, malování na kamínky, Čtvrtka, Vajíčko, Nápad, Trpělivost, Žížala, Barva, Originální způsob, Pěstitel, Překlad, Zábava