Maminka.czMaminka roku

10 rohlíků, kostka másla a sklenice Nutelly. Jak vypadalo emoční přejídání Maminky roku Kačky Tiché a jak našla cestu ven?

Tereza Víchová 21.  8.  2021
„Žiju naplno každý den” – to je životní motto loňské Maminky roku Kačky Tiché. Bývaly doby, kdy se autorka několika Inspiromatů, která radí fanouškům s recepty i životním stylem obecně, utápěla v kolotoči diet a přejídání. Jak na ně vzpomíná, nám svěřila v rozhovoru.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jak podle vás odlišit emoční přejídání od prostého „dopřát si”?

Myslím, že je právě nejdůležitější si říct, zda jsem si tzv. dala do nosu, což občas dělá každý z nás a je to v pořádku, a nebo zda řeším jídlem radost, vztek, frustraci, nespokojenost… Takové semínko bývá zasazené už v dětství a pak se může kdykoliv objevit. Podle mě a mých zkušeností se nedá úplně „vymýtit”, člověk na sobě musí pracovat celý život, naučit se sám sobě odpouštět, být k sobě laskavý, zároveň si ale umět nastavit zrcadlo. Život je jen jeden a běží strašně rychle.

VIDEO: Jak prožívala Kačka Tichá svoje vítězství?

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste se emočně přejídala? Co jste třeba v té době jedla?

Většinou jsem se trestala a vzhledem k tomu, že jsem od 18 let bydlela sama, tak jsem neměla moc peněz. Snědla jsem třeba 10 rohlíků, kostku másla a velkou Nutellu. A pak ležela, hekala a koukala na seriály. K tomu výmluvy, proč nejít cvičit a něco se sebou dělat. Pak nastane fáze 2 – Výčitky. A hned na to 3 – Diety s sliby, že už to neudělám. Pocit selhání a frustrace. Člověk musí opravdu najít životní balanc, aby to vše do sebe zapadlo. 

Maminka roku na cestě republikou: Jak probíhá natáčení klipů o finalistkách?

Jak jste našla cestu ven?

Jednou jsem se zastavila a spočítala si, kolik času mi zabralo trápit se jídlem, postavou. A nechtěla jsem se tak otočit za dalších 10 let a být z toho nešťastná, jak jsem promarnila svůj život. Přestala jsem pár let zpět sledovat sociální sítě, pouze svoje, protože ty mě živí. Začala jsem svůj čas věnovat budování svých snů. A taky pomáhá najít si někoho, komu můžeme pomoct. 

Jak vypadá váš jídelníček teď?

Téměř 10 let se vyhýbám bílému cukru a mouce. Jinak se stravuji tak, aby vše, co připravím, jedla se mnou celá moje rodina. Protože si nedokážu představit, že bych každému z nás chystala něco jiného. Ostatně stovky receptů jsou v mých kuchařkách a já říkám, že ukazuji pouze to, jak jíme každý den, celý rok a to už několik let.

Recept: Zdravý dort od Maminky roku Kačky Tiché

Obracejí se na vás na sociálních sítích maminky se stejným problémem? Co jim radíte?

Obracejí každý den už několik let. Bohužel se tyto problémy týkají čím dal menších dětí, což je úplně šílené. Snažím se jim vždy poradit, doporučit nějakou ze svých kuchařek, které jsou plné návodů, motivace a inspirace. Aby žena vůbec věděla, jak a kde začít, a neměla strach z neúspěchu. Také dělám setkání a besedy. Tam vždy ženám ukážu, že každá máme něco a že jsme všechny na stejné lodi.

Inspiromat kačky tiché pomohl potřebným

Kačka Tichá je autorkou několika Motivačních inspiromatů. Ten poslední s číslem 7 je knihou o sounáležitosti, povzbuzení a hlavně inspiraci.

„Neexistuje univerzální návod, jak být šťastná, jak co dělat na 100 procent správně. Jedinečnost každého z nás je právě v tom, že nejsme dokonalí,” říká k tomu autorka.

Z prodeje e-booku Motivační inspiromat 7 se navíc přispělo do Centra ARPIDA, které se stará o osoby s tělesným a mentálním postižením, částkou 27.020 Kč.

Témata: Maminka roku 2021, jídlo, Rozhovor, Maminka podnikatelka, Klip, Autorka, Rohlík, Recept, Sklenice, Máslo, Kačka Tichá, Maminka, Nutella, Přejídání, Kostka
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Adoptovala tři děti, aby si splnila sen o velké rodině. Co o nich potom zjistila, je k neuvěření!
Formánková Simona
Příběhy
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie