Maminka.czPředškolák

10 situací, kterými vám děti někdy lezou na nervy…

3. 11. 2014
10 situací, kterými vám děti někdy lezou na nervy…
Jistě ve vašem životě existují okamžiky, ve kterých si říkáte, že je vaše dítě na zabití. Ale nebojte, tyto situace se jednou stanou minulostí.

Proč, a proč…

V jistém věku, vaše dítě může zvědavostí prasknout. „Proč?“ Tak zní slovo, které vy nyní nenávidíte. Dítě se chce vše dozvědět a všemu rozumět a vědět, proč to nesmí anebo naopak musí dělat. Pro toto období potřebujete spoustu klidu a trpělivosti.

Slyšíš jak kašlu?

Ano? Kde to dítě k tomu strašnému kašli přišlo? Ne, jen simuluje. Kašel „předstírají“ děti rádi. Vidíte, jak jsou naši nejmenší chytří? Chtějí tak získat jen veškerou vaši pozornost, jenže někdy to už přestává být legrace.

Bojím se všeho

Většinou si dítě pobyt na hřišti užívá, jenže už pár dní se všeho bojí? Časem se děti naučí poznávat rizika a nebezpečí, ať už z vlastní zkušenosti nebo z pozorování ostatních. Dejte mu najevo, že jste na hřišti s ním, a že ho nenecháte spadnout a uvidíte, že za chvilku bude na hřišti opět bezstarostně řádit.

Ne, a ne a ještě jednou ne

Vaše dítě je ve fázi vzdoru: Neposlouchá vás a o všem diskutuje? Ale to je pro každé dítě přirozené! Jen testuje, kde už jsou ty hranice. Buďte v klidu, ale neustupujte jeho požadavkům.

Já chci k tatínkovi

Ještě včera to byl mamánek ale teď nesnese ani váš pohled? Jednoho dne chce dítě, ať ho tatínek přebalí, nakrmí a vykoupe… Být s tátou je totiž tak napínavé. A dítko přesně ví „Maminka tu pro mě vždycky bude tak jako tak!“ Tak si užívejte klidu, který vám nyní vaše dítko poskytuje, jednou to přestane a zase bude chtít dělat věci s maminkou.

Co vše se mi vejde do pusy?

Vaše dítě si vše strká do pusy? I vlastní ruku? A najednou se začalo dusit? I když je to pro vás občas stresující, nebojte se. Dítě objevuje vlastní tělo a jeho reakce.

Uteč přede mnou do bezpečí

Dosud bezproblémové dítě najednou reaguje naprosto nepřiměřeně. Bije kolem sebe ručičkami a kouše vás i ostatní? Když dítě zatím moc nemluví a ještě neumí odhadnout svou sílu, může se chovat nepředvídatelně, ale nebojte i toto období časem přejde.

Jak hlasitě umím křičet?

Domem se ozývá uši rvoucí řev? Vaše dítě zvyšuje hlas částečně proto, abyste mu věnovali pozornost a částečně proto, že chce vyzkoušet jak silný je jeho hlas.

Chci být nahatý

Je úplně jedno, kam se svým dítětem jdete, ale ono se chce všude obnažovat? Někdy dítě v oblečení nevydrží. To je pro jeho věk normální. Později naopak přijde věk, kdy se bude stydět.

Můžu za tebou do postele?

Většinou vaše dítko spí v klidu celou noc, ale pak zas neusne jinde než u vás v posteli? V určitém věku mají děti pocit, že když spí, uteče jim něco důležitého. A stejně tak svou roli hrají strachy, které pomalu mizí. Chce to trochu trpělivosti, ale i tato fáze brzo vaše dítě přejde.

Témata: Děti, Batole, Předškolák, Chování a vztahy, Síť, Lež

Mohlo by vás zajímat
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků

Horoskopy

Lev Pomyslná polovina týdne přinese pozitivní změny. Sice nejste mistři pracoviště, ale začínáte jimi být.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Světlana, Světla, Svetlana

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu