Maminka.czTěhotenství

10 tipů, které vám pomůžou dobít energii v těhotenství

Michaela Láchová 2.  8.  2023
Baterie je téměř vybitá, hlásí váš mobil. Cítíte se často také tak? Jste těhotná, máte na to nárok! To ale neznamená, že si své „baterky“ nezvládnete snadno dobít. Jak? To už záleží třeba i na vašem naturelu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každý jsme jiný – díkybohu. A stejně jako prožíváme totožné situace každý úplně jinak, porůznu hledáme i zdroje energie. Slavný psycholog Karl Gustav Jung nás kdysi rozškatulkoval na introverty a extroverty – právě podle toho, kde který z nás čerpá energii.

Zatímco introvert ji nejlépe dobije o samotě, extrovert ji čerpá hlavně z vnějších podnětů a vztahů s ostatními lidmi. Později ale sám přiznal, že až takto černobílé to rozhodně není. Nejpočetnější skupina lidí, takzvaní ambivalenti, si totiž často vybírají podle situace, kým zrovna budou.

VIDEO: Dula Anna Vršník: Dobrý porod dělá dobrá příprava

Co se čerpání energie týče, rozhodně ale platí, že co nabíjí jednoho, tomu druhému může naopak energii brát. „Ponořit se do sebe?“ Pro někoho zdroj maximální energie, pro jiného cesta, jak se totálně ukousat nudou. Když ale přijdete na ty své pravé a pro vás na míru šité energetické prameny, nebo dokonce gejzíry, je to obrovská výhra. A my vám pomůžeme ve výběru těch správných cest, po kterých se za nimi můžete vydat v době očekávání miminka, které čerpá energii z vašich zásob. 

V pokračování pro předplatitele také najdete

10 tipů, které vám pomůžou dobít energii v těhotenství

Rozhovor s koučkou a terapeutkou

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Těhotenství, Porod, Rozhovor, Psychika, Tipy a rady v těhotenství, Od těhotenství k porodu, internet, meditace, korálky, Skupina, Svatý Kopeček, Hostýn, Mikulov, Tip, Říp, Únava, Neratov, Anna Vršník, NLP, Strakonice, Psycholog, Naturel, Jeseníky, Energie, Tereza Kramerová