10 věcí, které musí mít v kabelce každá maminka

Jitka Hemolová 15.  3.  2017
10 věcí, které musí mít v kabelce každá maminka
Dokonce i tehdy, když jde jen tak na kafe s kamarádkou nebo třeba do práce. Vytáhnete notebook a máte na něm zezadu přilepenou plínku? To jsou věci, které se prostě mamince mohou stát.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Samozřejmě - není kabelka jako kabelka. A pokud se chystáte s partnerem na ples, do psaníčka náš seznam určitě nenasoukáte. Tenhle článek ale plesy neřeší. My se díváme na zavazadla žen v každodenním rodinném koloběhu.

Pokud patříte k ženám - mámám, které mají rády přehled a vše po ruce, náš seznam oceníte. V rodinném běhu a koloběhu je totiž někdy vážně prima neřešit, která kabelka se mi hodí k outfitu, ale především mít všechno po ruce v neutrální kabel(c)e, která je funkční a udělá i tak parádu.  

Jedna kabelka, která pojme všechno co je třeba, je totiž lepší než jedna malá kabelka a pak velká kabela pro miminko. Maminky se zkrátka časem naučí, že jedna prima kabelka či kabela, kam se jí vejde všechno, je vlastně super výhra pro všechny zůčastněné. 

A co by v kabel(c)e nemělo chybět? 

1. Plenky, přebalovací podložka, vlhčené ubrousky 

Záleží samozřejmě na tom, jak staré dítko máte, ale vsadíme se, že minimálně vlhčené ubrousky budete nosit v kabelce ještě dlouho poté, co vaše miminko už dávno bude školou povinné. Máte-li malé mimčo, doplňte tuto výbavu ještě o mastičku na zadeček a doporučujeme volit jen cestovní balení. 

2. Dudlík, hračka, knížka 

Upřesníme to raději - alespoň jeden dudlík, alespoň jedna hračka a alespoň jedna knížka (třeba ta malá látková). Zase opět záleží na stáří dětí, jakmile unesou batoh, všechny výše zmíněné věci jim balte do batůžků. 

3. Pití a pitíčko 

Láhev s vodou je prima věc. Nejenže s ní uhasíte žízeň a šikne se vám, když dojdou vlhčené ubrousky, na mytí, ale můžete s ní třeba bacit otrapu, který vám nepomůže do tramvaje s kočárkem (alespoň v představách!). Kromě vody pro vás je pak třeba mít také lahvičku na pití pro dítě (pokud už není dost velké na to, aby se mu vešlo do batůžku). 

VIDEO: Přibalit můžete také dětské ovocné přesnídávky do ručičky, nejdříve se ale podívejte, které vybrat. 

4. Zrcátko

Opravdu. Tahle věc je totiž nejen prima pro vás, abyste zkontrolovala, jak vám to dnes sluší, ale je to také prima zábava pro děti. A to už od malého miminka. Jakmile začne natahovat a vy mu ukážete zrcátko, dítko začne zkoumat toho v zrcátku a pláč je zažehnán. Větší děti zase ocení, když si s nimi třeba při čekání u doktora zašaškujete a do zrcátka uděláte legrační grimasy. 

5. Mobil/tablet 

Netřeba k tomu mnoho dodávat, opět je to základní výbava, která se šikne nejen vám, ale i dětem. Nikdy nevíte, kdy bude třeba alespoň na chvilku zabavit dítko. Své svědomí uchlácholíte tím, když na mobil dítěti nahrajete vzdělávací aplikace. 

6. Rtěnka a balzám na rty 

Možná se nemalujete a není na tom vůbec nic špatného. Nebo se třeba malujete ráda a s miminkem vám na to nezbývá čas. Rtěnka s vaším oblíbeným odstínem nebo lesk na rty ale není nikdy na škodu do kabelky přihodit. Představte si tu situaci, kdy sedíte v parku, v kočárku spí miminko a vy zatoužíte být jen pro tuhle chvíli šik. Zrcátko a jde se na to. 

14 ohavností, které už někdy udělala každá matka

7. Deodorant 

Stačí malé balení. A nespoléhejte se rozhodně na to, že vydrží 24 hodin. Ať už funíte s kočárkem do kopce nebo taháte dítě z pískoviště, člověk se zkrátka zpotí a takový deodorant může být nakonec to jediné, co byste nevyměnila ani za nic! 

8. Papírové kapesníky

Nikdy nevíte, kdy budou třeba. Schválně si to vyzkoušejte. Naše zkušenost velí, že s dětmi (lhostejno jakého věku a počtu) použijeme papírové kapesníky nejpozději do 60 minut. Očista nosu, rukou, pusy, bot...možností je opravdu nepřeberně. 

9. Gumička nejen do vlasů 

Zdá se to možná zbytečné, ale taková gumička do vlasů je nedocenitelný pomocník. Kromě toho, že si s ní můžete svázat vlasy, se může hodit také na sepnutí řady různých věcí (dětským oblečením počínaje a ponecháme na vaši fantazii, čím konče). 

10. Žvýkačky nebo osvěžující bonbonky

Osvěžení dechu se vám může hodit kdekoliv. Navíc žvýkání uklidňuje. A podle vědců má řadu dalších příznivých účinků - zlepšuje trávení a je výborné na paměť. Žvýkáním se totiž zrychlí srdeční tep a krevní tlak a přitom se probouzí levá i pravá hemisféra mozku. Zlepšuje se tak soustředění, paměť a nebudete tak ospalá. A navíc prý snižuje neovladatelné chutě na jídlo, takže...k tomu není co dodat. Své místo v kabelce prostě má. 

Není to samozřejmě všechno. Ještě si musíte vzít řadu jiných věcí, jako je peněženka, klíče, něco na čtení pro vás, náhradní oblečení na děti a spoustu jiného. Držíme vám pěsti, aby se vám to tam všechno vešlo :-)

A co máte v kabel(c)e vy? Která z věcí z našeho seznamu by vám nechyběla vůbec a bez které se naopak neobejdete a v seznamu vám chybí? 

Galerie: Slavní klokani. Které celebrity dávají přednost nošení? A mají dítě ve správné poloze?
Zásady správné manipulace se spokojeným miminkem
Průzkum trhu: 8 tipů na praktické a bezpečné kočárky. Vybrali byste si?

 

Témata: Mateřská a rodičovská dovolená, Rodina, Děti, Praktické rady, Jen pro maminku, Staré dítko, Hemisféra, Přebalovací podložka, Pravá hemisféra, Kapesník, Lesk, Rtěnka, Očista, Náhradní oblečení, Kaz, Batoh, Srdeční tep, Základní výbava, Ospala, Podložka, Gumička, Balt, Peněženka, Pískoviště, Kabelka
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Emotivní vyznání táty, který přišel o svou těhotnou ženu. Fotografie s dcerkou, která přežila, berou za srdce...
Mrázková Dita
Láska a vztahy