Maminka.czKuriozita

102letá babička učí plavat kojence: Miluju být s dětmi, učit budu, dokud mě někdo nevyhodí

Dita Mrázková 28.  8.  2023
Chodíte se svým malým pokladem na plavání, ale občas se přistihnete, že se vám do bazénu po všech těch mateřských povinnostech prostě nechce? Možná pro vás bude motivací tahle úžasně vitální babička, která i ve svém požehnaném věku nechce sedět za kamny, a tak rodičům i dětem pomáhá s činností, kterou miluje už odmalička. Ano, tahle dáma dovádí s dětmi v bazénu!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

A že to není žádné dovádění jen tak, beze smyslu! Peggy Konzack, která má v občanském průkaze rok narození 1921, vděčí nejeden rodič ve městě Roseburg (Oregon, USA) za to, že právě z jejich potomka udělala plaváčka.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: PLAVÁNÍ DĚTÍ - CO SE V KURZECH NAUČÍ A KDY UMÍ OPRAVDU PLAVAT

A nejde o desítky dětí, ale rovnou o několik generací! Peggy, matka dvou dětí, která se v mládí vyučila kadeřnicí, totiž vede plavecké kurzy celých pět dekád. Po celý život chodila pravidelně plavat do YMCA (křesťanská mládežnická organizace), a když se dozvěděla, že instruktor v tamním plaveckém stadionu potřebuje náhradníka, neváhala ani minutu.

Klepněte pro větší obrázek

V té době jí bylo šestačtyřicet a slyšela ze všech stran, že je na plavecké tréninky příliš stará. Peggy se ale nenechala odradit a rozhodla se získat učitelský certifikát. Tak se i stalo a sympatická babička, které by jen málokdo hádal "stovku", pomáhá rodičům s plaváním kojenců a batolat.

"Dělá mi to radost, jsem ráda, že pracuji s dětmi. Ráda navazuji vztahy i s jejich rodiči, jsme jedna velká parta. Na svém životě bych nic neměnila. Nechci být jen doma a nic nedělat. V mém věku se ode mě čeká jistá apatie, ale apatická já rozhodně nejsem! Když přijdu z práce domů, cítím se dobře. Udržuje mě to v chodu. Každé ráno mám motivaci vstát," nechala se slyšet Peggy, která dokonce stále řídí auto. 

Jak naučit dítě plavat? Těchto 5 tipů během léta rozhodně oceníte

Pracuje s dětmi od půl roku věku do 3 let, ale jak sama říká, prací to rozhodně nenazývá. "Já si s těmi dětmi hraju, nikoliv pracuju. A kolik lidí může říct, že si v zaměstnání hraje?"

Jedna z maminek pro televizi NBC řekla, že je doslova ohromena tím, jaký vliv má Peggy na její neslyšící dcerku, se kterou se plaveckých kurzů účastní. A úplně nejvíc prý děti baví na konci každé lekce "hokey pokey" tanec ve vodě, který si nenechá ujít ani tahle úžasná stařenka. I proto platí v Roseburgu za úkaz, který se jen tak nevidí...

 
Témata: Děti, Kuriozita, Kojenec, Babička, Rodiče, Životní příběh, Inspirativní ženy, zábava, Koupání, Volný čas, osud, USA, Plavání s dětmi, Bazén, Kamna, Plavání, PLAVÁNÍ DĚTÍ, Motivace, Oregon, Věk, Peggy, NBC, Požehnaný věk, YMCA, Bazény na Heureka.cz