Maminka.czGalerie

105 nejlepších fotek porodů. Intimní, syrové, plné emocí. Podívejte se na oceněné snímky tohoto roku!

Vanda Stöckbauerová 8.  4.  2024
Pro ženy je porod životní událostí. Profesionální porodní fotografové mají neuvěřitelný talent zachytit tyto okamžiky s citlivostí a autenticitou. Každý snímek je plný intenzity a emocí, které provázejí celý porodní proces, od napjatého očekávání a bolesti až po slzy štěstí a úlevy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každoroční soutěž IAPBP (International Association of Professional Birth Photographers) oslavuje krásu porodu a dovednosti porodních fotografů z celého světa ve čtyřech hlavních kategoriích – snímky zaměřené na detaily porodu, nejlepší fotky pořízené před porodem, přímo během porodu a nejlepší poporodní snímky. Asociace sdružuje více než 1100 členů z 55 zemí a každoroční soutěž představuje vrcholný okamžik pro fotografy i pro ty, kteří se chtějí s celým světem podělit o krásu a posvátnost okamžiků zrození. Snímky jsou hodnoceny podle různých kritérií a ten vítězný je prezentován po celý rok. 

Vítězný snímek roku 2024

Fotografka: Nora Dalmasso z  Nora Dalmasso Fotografía, Argentina, název: „Drželi se za ruce“

Klepněte pro větší obrázek

„Naše asociace se rozrůstá mílovými kroky a naši členové neustále vytvářejí vynikající, emotivní a vzdělávací fotografie z porodů pro rodiny, které si je najímají," řekla Lacey Barrat, ředitelka Mezinárodní asociace profesionálních porodních fotografů. „Chci poděkovat každému, kdo se letos přihlásil, a samozřejmě rodinám, které souhlasily s tím, že se o své krásné a posvátné okamžiky zrození podělí se světem.“

Tyto snímky nejsou jen obyčejné fotky, jsou to příběhy lásky, síly a naděje. Každý záběr vypráví příběh ženy, která prožívá jeden z nejvíc transformačních okamžiků svého života, a připomíná všem krásu a sílu lidského těla a ducha.

Vítězové 13. ročníku soutěže Mezinárodní asociace profesionálních fotografů porodů byly vyhlášeni 23. března 2024 a vy se na nejlepší snímky můžete podívat do galerie v úvodu článku. 

VIDEO: Zázrak zrození v přímém přenosu: Chlapeček přišel na svět „přírodním“ císařským řezem. Lékaři udělali na břiše rodičky malý řez a nechali miminko, aby si našlo cestu ven samo bez jejich asistence. 

Fotky porodů: Intimní, syrové, dojemné! Podívejte se na 120 nejlepších snímků, které vás ohromí
Témata: Porod, Galerie, Císařský řez, Fotografie, Bolest, Emoce, Domácí porod, fotograf, Fotografka, Nejlepší fotka, Soutěž, Argentina, Fotka, Okamžik