Maminka.czHalloween

12 nejlepších strašidelných filmů (nejen) pro děti na Halloween, které se nikdy neokoukají

Simona Procházková 18.  10.  2023
Představujeme vám skvěle bláznivé halloweenské filmy, v jejichž společnosti si užijete zábavný a pořádně strašidelný společný večer. Nemusíte se bát, vybírali jsme takové, aby si je užily i děti. Nejde o žádné děsuplné snímky, ale pohodové rodinné filmy. Uvařte voňavý čaj, nachystejte něco k zakousnutí a bezva domácí kino může začít.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Toy Story: Strašidelný příběh hraček

Napínavý příběh s oblíbenými hrdiny, které známe ze série Toy Story (Příběh hraček), je určen pro děti od 6 let, bavit ale bude i mnohem starší diváky. Holčička Bonnie se s maminkou a partou svých oblíbených hraček vydává na výlet, místo veselé zábavy je ale čeká spíše děsivá noční můra poté, co musí přenocovat v poloprázdném motelu. Dochází k mnoha tajemným záhadám…

VIDEO: Dílnička: Vyrobte si jednoduché halloweenské strašidelné lampičky

Městečko Halloween 

Rodinná pohádková komedie s prvky fantasy se skvěle hodí k pošmourným podzimním dnům. Sourozenci Marnie, Dylan a Sophie si myslí, že jejich babička Aggie je čarodějnice (opravdu je!), a vydají se za ní do pohádkového Halloweentownu, kde žije většina čarodějnic, duchů, upírů a podobných bytostí. Aggie je totiž požádá o pomoc při řešení záhady plné zvratů, a tak s ní sourozenci tajně nastoupí do kouzelného autobusu. Gwen, maminka dětí a Aggiina dcera (která se navzdory Aggiinu přání rozhodla žít a vychovávat své potomky ve světě lidí), se ale jejich plán snaží překazit. Přijede také do Halloweentownu a chce děti odvézt zpět… Nakonec Stínový přízrak zmrazí Aggie i Gwen, a je tak na dětech, aby připravily kouzelný lektvar z vlkodlačích chlupů, upířího zubu a potu z ducha a oživily talisman z Artušovy doby, který přemůže vše zlé a znovu zažehne oheň v obří dýni na halloweentownském náměstí. Čímž zároveň mají vysvobodit matku s babičkou… Jak to všechno dopadne?

Klepněte pro větší obrázek

Hotel Transylvánie

U nás doma jde už několik let jednoznačně o nejoblíbenější animák. Přestože je syn už devítiletý, na upíří rodinku nedá dopustit. A bláznivá dobrodružství ztřeštěných upírů a dalších strašidel baví i nás dospělé. Hrabě Drákula uspořádá pro svou dceru Mavis oslavu jejích 118. narozenin ve svém stylovém hotelu Transylvánie, nedobytném hradu ukrytém před světem. Drákula nechce, aby se příšery a monstra, které hrad obývají, stýkaly s "příšeráckými" lidmi. Funguje to však jen do té doby, než do hotelu dorazí Jonathan. Drákula, který nechce zkazit velkolepou Mavisinu oslavu, Jonathana převlékne za strašidlo a všem řekne, že je Frankensteinův mladší bratranec. To se moc líbí Mavis, která se do něj nakonec zamiluje. Stejně jako Jonathan do ní. A Drákula to nemůže přenést přes srdce…

Klepněte pro větší obrázek

Adamsova rodina

Kdo by je neznal… Tahle filmová klasika nezklame nikdy, ať již v hrané nebo v animované podobě. Nejnovějším počinem je kreslená verze z roku 2019. Legendární rodinka Adamsových ke svátku duchů a strašidel neodmyslitelně patří. Tentokrát se její vtipní a hodně výstřední členové snaží všem mermomocí dokázat, že jsou skvělými sousedy k nezaplacení. Výborná zábava zaručena.

Šťastný Halloween, Scooby-Doo

Partička Záhady, s.r.o., se opět schází, aby vyřešila další velký případ. Tentokrát čelí Scooby-Doo a jeho parťáci Shaggy, Freddy, Daphne a Velma opakovaným útokům „strašidelného strašáka“ a později Šakalích luceren neboli dýní, které zničehonic ožívají a proměňují se působením toxických odpadků na útočící zločince. Scooby a jeho přátelé se je snaží zastavit v jejich řádění s pomocí Elvíry, paní temnoty. A to dříve, než zdevastují město. Zároveň kamarádi řeší nejrůznější rozmíšky a dohady mezi sebou. Chtějí zachránit Halloween pro všechny, podaří se to?

Klepněte pro větší obrázek

Casper

Téměř 30 let starý snímek se bude líbit i dnešním dětem a dospěláci si u něj určitě rádi zavzpomínají. Kombinace hraného a animovaného filmu je stále atraktivní a duchové k Halloweenu zkrátka neodmyslitelně patří. Casper je navíc velmi roztomilý duch, kterého zbožňují malí i velcí. Zdatně mu konkurují další tři zlomyslní a poťouchlí duchové Tlusťoch, Smraďoch a Pérák. Všichni společně obývají starobylý dům, jehož majitel zemřel a jehož dědic ho chce prodat. Dům plný duchů ale nikdo koupit nechce, proto do něj přichází doktor James se svou dcerou Kat, aby duchy vypudili. Jenže nikdo nečekal, že se Kat s Casperem skamarádí…

Originální dekorace z dýně a další velká inspirace na Halloween. Podívejte se na ty nejlepší nápady
Klepněte pro větší obrázek

Zvědavý George: Strašidýlkové slavnosti

Spousta „strašidlácké“ zábavy pro prcky už od tří let. Animák o rozkošném opičákovi Georgeovi, který toho má na Halloween opravdu hodně – chce vyhrát místní soutěž kostýmů a dopadnout bezhlavého strašáka, který lidem sráží klobouky z hlavy. Má ale trochu strach…V průběhu filmu se ze "zvědavého George" stane "odvážný George".

Mickeyho klub aneb Muzikál s příšerkami (Mickey Mouse Clubhouse: Mickey's Monster Musical)

Mickeyho klub aneb Muzikál s příšerkami, tak by se dal přeložit název tajuplného příběhu nesmrtelného Mickey Mouse. Mickey, myška Minnie a pes Pluto zažívají svá malá dobrodružství na cestách, dokud se jim auto nerozbije uprostřed ničeho... Jenže blízko tajemného strašidelného sídla, ve kterém žijí poněkud hrozivé verze jich samotných nebo jejich přátel. Pán sídla, hrabě Mikula (děsuplná verze Mickeyho), uzavře s nečekanými návštěvníky dohodu: pokud mu pomohou vyřešit záhadu, která ho zaskočila, opraví jim auto, aby se mohli vrátit domů.

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Vůdcem městečka Halloween je podle tohoto legendárního filmu Jack Skellington. Tenhle Dýňový král dohlíží na vymýšlení a realizaci všech možných morbidních potěšení, hrůz a děsuplných překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice. Pak se rozhodne přenést vánoční atmosféru do svého města. Ovšem po svém, takže unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to řeknou děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci?

Klepněte pro větší obrázek

Tut Tut Autíčko Otík a Halloween

Animovaná rodinná pohádka, kde hlavní hrdinou je roztomilé autíčko, které nevyděsí ani ty nejmenší diváky. Otík a jeho přátelé Kristýnka a Ferda dostanou o Halloweenu nezkrotnou chuť na obří sladkosti. Ale nekoledují si ve strašidelné části města o velký malér? Zjistěte to společně s ratolestmi.

V tom domě straší! (Monster House)

V některých domech straší. Jeden takový má přímo přes ulici malý Walter. Když se tam vydá pro míč, podivínský majitel, stařík Nebbercracker, se tak rozčílí, až ho sanitka odveze do nemocnice. Dům zůstane zcela prázdný, což je, jak jinak, dokonalá příležitost pro pořádný průzkum. Jenže se ukáže, že dům je i pořádně „hladový“. Když „schlamstne“ rockera Kostru, Walter s kamarádem Buřtem se rozhodnou s ním bojovat. V noci se vplíží dovnitř a najdou tam nejen fotky sousedovy manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím... Co se stane dál?

Klepněte pro větší obrázek

Hokus pokus

Čarodějky, lektvary a kouzla… Skvělá halloweenská podívaná. Tři ztřeštěné (zemřelé) sestry Sandersonovy Winifred, Sarah a Mary jsou probuzeny ze svého 300 let trvajícího spánku poté, co mladý Max Dennison zapálí svíčku s černým plamenem. Zmatené sestry (bývalé čarodějnice) se tak dostávají ze sedmnáctého století, v němž žily, do současného Salemu ve státě Massachusetts, kde se zrovna slaví svátek všech strašidel – Halloween. Kdysi jim byl přislíben jednodenní návrat do světa živých a nyní se stůj co stůj hodlají stát nesmrtelnými ještě před východem slunce, zatímco Max, jeho mladší sestra Dania, jeho nová láska Allison se je snaží všemi prostředky zastavit. Jenže jim se na tomto světě začíná moc líbit.

Klepněte pro větší obrázek
Nadýchané dýňové muffiny. Dokonalé pohoštění na halloweenskou párty
Témata: Děti, Galerie, Rodina, filmy, Vánoce, zábava, Halloween, Podzim, film, duch, Jonathan, Sofie, čarodějnice, Max, Tim Burton, strašidla, Rodinný film, Freddy, Elvíra, Kostra, Frankenstein, Mickey Mouse, George, Gwen, Tlusťoch

Video