Maminka.czJen pro maminku

13 komnata mého muže aneb co ukrývá sklep

17. 4. 2013
13 komnata mého muže aneb co ukrývá sklep
Když byli malí, měli plné kapsy a šuplíky nejrůznějších cenných nezbytností – pružinek z propisek, částí autíček, kostku z Lega, neidentifikovatelnou část z Kinder vajíčka, kuličku, kus sušenky a řádně použitý kapesník. Když povyrostli, podobných cenností mají plnou garáž a sklep…

Samozřejmě, že ne všichni muži hromadí nejrůznější nepostradatelné „nezbytností“, které by jednou, v blíže nespecifikované budoucnosti, mohli potřebovat. Troufám si však říci, že většina pánů má k této aktivitě vrozené sklony.

Početná skupina „mužů-sběračů“ neustále vysílá ke svým protějškům nejrůzněji kódované signály a pokouší se zalarmovat jejich zdravý rozum: tušíte vůbec, milé dámy, kolik potencionálně nezbytných náhradních dílu se ukrývá v nefunkčním mixéru, vysavači a rychlovazné konvici?

Jak skvěle může ještě posloužit stará police, časopisy o autech a sada pojistek do trabanta? Víte vy vůbec, kolik vzpomínek ukrývá sbírka nesourodě působících vinět a jakou sběratelskou cenu mají nabíječky k několika starým mobilům? Jenže kam tyto cennosti neustále ukrývat?

Přeci do 13 komnaty – garáže, sklepa, půdy, nebo alespoň do objemného šuplíku. Tam si každá nezbytnost najde své „teplé místečko“, kde si počká na svůj velký den, své znovuzrození. (Možná však bude čekat na věky.)

Zakopal auto na zahradě

Říkáte si, že hůř ta vaše garáž už vypadat nemůže, ale kdeže, nemusíte mít plnou jen garáž, sklep, půdu, ale třeba i zahradu. A pozor, to nemyslím pouze její nadzemní část, kde pěstujete růže a kedlubny. Využít je třeba každého místa, tedy i temného podzemí! Což je sice naprosto extrémní případ, ale i tací podnikavci se najdou. Jeden náš rodinný známý (pochopitelně ho nemohu jmenovat) má na celé své rozlehlé zahradě zakopané náhradní díly ke svému autu. Vše pečlivě zabalené, označené a zakreslené do speciálního plánku – tu spočívá blatník, tu karburátor, tu výfuk. Zkrátka co se nevešlo do garáže a kůlny, šlo pod kytky.

Nesmím vyhodit ani krabičku od rajčat

Někdo si schovává náhradní díly od čehokoliv, šroubky, staré počítače, monitory, jiný třeba vyřazené žiletky ze strojků, další má slabost pro průhledné krabičky od zeleniny, do nichž pak pečlivě ukrývá další cennosti. Průhledné krabičky pěkně stohuje a vzhledem k jejich transparentnosti je nemusí popisovat!

Pokud vám takový exemplář pobíhá doma, je pro rodinnou pohodu velmi důležité, aby měl svou 13 komnatu, místo či místnost, kterou nebudete neustále komentovat, kde bude on svrchovaným pánem a neomezeným vládcem. Jen je potřeba sofistikovaně zajistit, aby se 13 komnata neměla tendence rozpínat a zabírat nová a nová území.

A vůbec, jen počkejte, až se vám rozbije žehlička a on se jako lovec perel ponoří do svého panství a vyloví potřebný díl – perlu, jež vám pomůže zlikvidovat přetékající koš prádla!

Maminka Roku 2019
Témata: Jen pro maminku, Starý mobil, Početná skupina, Muž, Náhradní díl

Mohlo by vás zajímat
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová

Horoskopy

Blíženci Je vám moc líto, že se nemáte v těchto těžkých chvílích na koho obrátit. Pracovní nátlak je silný a jen…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Simona, Simeona

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné