Maminka.czJen pro maminku

13 komnata mého muže aneb co ukrývá sklep

17. 4. 2013
13 komnata mého muže aneb co ukrývá sklep
Když byli malí, měli plné kapsy a šuplíky nejrůznějších cenných nezbytností – pružinek z propisek, částí autíček, kostku z Lega, neidentifikovatelnou část z Kinder vajíčka, kuličku, kus sušenky a řádně použitý kapesník. Když povyrostli, podobných cenností mají plnou garáž a sklep…

Samozřejmě, že ne všichni muži hromadí nejrůznější nepostradatelné „nezbytností“, které by jednou, v blíže nespecifikované budoucnosti, mohli potřebovat. Troufám si však říci, že většina pánů má k této aktivitě vrozené sklony.

Početná skupina „mužů-sběračů“ neustále vysílá ke svým protějškům nejrůzněji kódované signály a pokouší se zalarmovat jejich zdravý rozum: tušíte vůbec, milé dámy, kolik potencionálně nezbytných náhradních dílu se ukrývá v nefunkčním mixéru, vysavači a rychlovazné konvici?

Jak skvěle může ještě posloužit stará police, časopisy o autech a sada pojistek do trabanta? Víte vy vůbec, kolik vzpomínek ukrývá sbírka nesourodě působících vinět a jakou sběratelskou cenu mají nabíječky k několika starým mobilům? Jenže kam tyto cennosti neustále ukrývat?

Přeci do 13 komnaty – garáže, sklepa, půdy, nebo alespoň do objemného šuplíku. Tam si každá nezbytnost najde své „teplé místečko“, kde si počká na svůj velký den, své znovuzrození. (Možná však bude čekat na věky.)

Zakopal auto na zahradě

Říkáte si, že hůř ta vaše garáž už vypadat nemůže, ale kdeže, nemusíte mít plnou jen garáž, sklep, půdu, ale třeba i zahradu. A pozor, to nemyslím pouze její nadzemní část, kde pěstujete růže a kedlubny. Využít je třeba každého místa, tedy i temného podzemí! Což je sice naprosto extrémní případ, ale i tací podnikavci se najdou. Jeden náš rodinný známý (pochopitelně ho nemohu jmenovat) má na celé své rozlehlé zahradě zakopané náhradní díly ke svému autu. Vše pečlivě zabalené, označené a zakreslené do speciálního plánku – tu spočívá blatník, tu karburátor, tu výfuk. Zkrátka co se nevešlo do garáže a kůlny, šlo pod kytky.

Nesmím vyhodit ani krabičku od rajčat

Někdo si schovává náhradní díly od čehokoliv, šroubky, staré počítače, monitory, jiný třeba vyřazené žiletky ze strojků, další má slabost pro průhledné krabičky od zeleniny, do nichž pak pečlivě ukrývá další cennosti. Průhledné krabičky pěkně stohuje a vzhledem k jejich transparentnosti je nemusí popisovat!

Pokud vám takový exemplář pobíhá doma, je pro rodinnou pohodu velmi důležité, aby měl svou 13 komnatu, místo či místnost, kterou nebudete neustále komentovat, kde bude on svrchovaným pánem a neomezeným vládcem. Jen je potřeba sofistikovaně zajistit, aby se 13 komnata neměla tendence rozpínat a zabírat nová a nová území.

A vůbec, jen počkejte, až se vám rozbije žehlička a on se jako lovec perel ponoří do svého panství a vyloví potřebný díl – perlu, jež vám pomůže zlikvidovat přetékající koš prádla!

Témata: Jen pro maminku, Komnata, Starý mobil, Početná skupina, Muž, Náhradní díl

Mohlo by vás zajímat
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první

Horoskopy

Kozoroh Milí Kozorozi, stále jste v mnoha věcech nejistí a nedokážete se smířit s prohrou. To je pro vás snad…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vavřinec, Lars, Lorenc

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné