Maminka.czChování a vztahy

15 nejhorších obav každého rodiče

Lucie Kořistová 12.  4.  2015
Na první pohled to vypadá jako maličkost. Dokud nemáte vlastní děti. Pak každá z následujících věcí nabere obřích rozměrů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každý rodič své dítě miluje, ale někdy jsou okamžiky, kdy své miláčky tak trochu nezvládáme. Jejich chování nás unavuje či vytáčí. A jindy je nám strašně líto, když jim zlomíme srdce něčím, co se nám zdá jako maličkost. Pojďte se s námi podívat na 15 děsivých okamžiků každého rodiče.

1. Nemoc

Vážná nemoc, kdy se rodiče musí o své dítě strachovat, je opravdu hrozná. Pak si přejeme, aby se rychle uzdravilo a jsme ochotni mu odpustit i jeho protivné chování. Z tohoto pohledu je lepší, když je jen nachlazené. Ale pokud je doma už tři týdny, protože kvůli rýmě nemůže do školky, brnká nám na nervy též.

2. Utíká to

Vaše děti rostou rychleji, než jste si kdy vůbec pomyslela, že je možné. Vždyť je to teprve nedávno, kdy jste ho vozili v kočárku, a ono už půjde do školy?

3. Loučení

Když někam jdete vy, občas to vypadá, jako byste dítě opuštěli navždy. Kolik slz je prolito. A někdy se zase vaše milovaná ratolest ráno otočí ve dveřích školky a jde si hrát s kamarády. Ani neřekne ahoj, natož aby vám dala pusu. Uff.

4. Velké zklamání 

Slíbíte dětem něco dobrého. A pak jdete kolem cukrárny, kde mají tu nejlepší zmrzlinu na světě. Jenomže vy zjistíte, že nemáte žádné peníze, jen platební kartu... To prostě nevysvětlíte.

5. Záchvat vzteku

Uvízli jste v zácpě a pochopitelně vás to štve. A štve to i vašeho potomka, takže si vybere právě tuto chvíli, aby vám předvedl pěkně hlasitý záchvat vzteku. Pokud máte chuť vystoupit a prostě utéct, není se co divit.

6. Přítomnost lichožroutů v domácnosti

Jak je možné, že váš potomek neustále někde ztrácí ponožky nebo dokonce boty? A co sakra má člověk dělat s tím lichým kouskem?

7. Neustálé fleky

Když jdete do práce, snažíte se vypadat elegantně. Zvláště pak, když vás čeká důležitá porada. A pak, uprostřed vaší prezentace, si všimnete, že máte na topu nějaký flek. Ano, to vás ráno před odchodem poplival, nebo rovnou poblinkal váš potomek.

8. První lásky

Je to krásné, protože je to nevinné. Ale všimli jste si někdy, že váš potomek nemá žádný vkus a nejraději má chlapečka/holčičku, která vám přijde nejošklivější ze všech? A co teprve, když láska není opětovaná a onen idol si s vaší ratolestí hrát nechce a ona pláče.

9. Neustálé oslavy narozenin 

Když přemýšlíte nad kamarády svých dětí, vzpomenete si sotva na deset jmen. Tak jak je možné, že vaše dítě má pozvánku na oslavu téměř na každý víkend? A na každou oslavu máte přinést originální dárek.

10. Ztráta dudlíku

Když zrovna potřebujete, aby miminko bylo klidné a potichu, nebo když jdete na celý den z domu, dítě ztratí dudlík. Samozřejmě jste zrovna dnes nevzali náhradní, ač jich doma máte aspoň deset. Je až neuvěřitelné, jak je ten malý kousek silikonu důležitý.

11. Trénink na záchod

Konečně jste dítě zbavili plen a učíte ho chodit na nočník. Když mu musíte asistovat při svlékání, říkáte si, jak je možné, že to dítě jde dnes už po sté?

12. Věčně upatlaný, nebo dokonce rozbitý mobilní telefon

Děti mají nejraději věci, na které by vůbec neměly sahat – elektrické zásuvky, ostré předměty nebo mobilní telefon. Na ten pak sahají obzvlášť rádi rukama upatlanýma od čokolády či jiných pochutin, které do sebe neustále soukají. Prohlíží si jej a pak jej... upustí na podlahu. Prosím, ať ten displej vydrží, modlí se pak zoufalý rodič.

13. Glitry

Máte-li holčičku, není třeba říkat více. Snad jen – proboha, kdy z toho vyroste?

14. Půjčování lahviček 

Děti si rády vyměňují věci, například i svá pítka. Bohužel, téměř vždy má to dítě, které cumlá lahvičku vašeho potomka, silnou rýmu, nebo je strašně špinavé.

15. Ztráta oblíbené hračky

Když se podíváte na své dítě v okamžiku, kdy zjistí, že někde nechalo svou oblíbenou hračku, bude vám to trhat srdce. A pravděpdoobně taky uši, protože tohle se přeci musí pořádně obrečet.

Témata: Chování a vztahy, Rodiče, Malý kousek, Displej, Půjčování, NEJ, Velké zklamání, Originální dárek, Kaz, Vážná nemoc