Maminka.czDěti a jídlo

15 nejlepších potravin pro děti. Budou po nich zdravější a chytřejší!

4.  11.  2020
Jako na potvoru děti nejvíce milují sladkosti, chipsy a další nezdravá jídla. Kdyby záleželo na nich, jedly by jen hranolky, pizzu, těstoviny a zajídaly by to gumovými medvídky. Na nás rodičích je ten nejtěžší úkol: vybírat potomkům zdravá a výživná jídla a přesvědčit je, že jsou dobrá a chutná. Tady je 15 superpotravin, které jsou pro vaše děti ideální – obsahují důležité vitaminy a minerály. A troufáme si tvrdit, že jim budou chutnat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Schválně tyhle suroviny připište na svůj nákupní seznam. A zkuste je nějakým zajímavým způsobem potomkům naservírovat. Rachel Beller, odbornice na výživu a čtyřnásobná maminka, poradila serveru parenting.com patnáctku supervýživných potravin, které byste měli zařadit do jídelníčku vašeho dítěte.  

Mohou děti jíst houby? Ano, ale spíše jen v polévce než samostatně

Schválně – napadlo by vás, jak skvělé mohou být borůvky? Nebo že byste dětem měli dopřát lososa a taky fazole, případně že vajíčka jsou pro ně vážně důležitá? Podívejte se do naší GALERIE, kde najdete vysvětlení, proč jsou zrovna tyhle potraviny tak důležité! 

Tyto doporučené potraviny obsahují dostatek živin, dětem dodají dostatek energie, ale také palivo a výživu pro jejich mozek – mají tak kladný vliv nejen na jejich tělesný, ale také psychický vývoj.  

VIDEO: Věděli jste, že obilné kaše je třeba doplňovat bílkovinami? 

TO NEJÍM! 40 originálních výmluv dětí, které odmítly naservírované jídlo
50 originálních svačin, které zaujmou i vytrvalé nejedlíky
Témata: Jídelníček, Výživa a stravování, Dětský jídelníček, Jídelníček pro miminko, Děti a jídlo, Dětská obezita, NIC, Pizza, Chipsy, Hranolky, Ráchel, Gumový medvídek, Potraviny, Minerál, Sladkosti, Jídlo, Těstoviny, Děti