Maminka.czJen pro maminku

15 skutečností, které prozradí, že jste matka

Iva Endrychová 5.  6.  2016
15 skutečností, které prozradí, že jste matka
Maminky mají typické projevy, podle kterých je poznáte. Přečtěte si, jaké.

1. Světlé oblečení je tabu

Vaše oblečení je plné pestrých vzorů, protože čím pestřejší a vzorovanější látka, tím hůře jsou na ní poznat fleky. Světlé oblečení jste prostě úplně vyřadila ze šatníku. Pokud ne, není nic těžkého poznat, co zrovna vaše dítě obědvalo.

2. Uklidňujete nákupní vozík v supermarketu

Pokud z nějakého vzdáleného koutu v obchodě zaslechnete dětský křik, automaticky začnete se svým vozíkem popojíždět dopředu a dozadu a snažíte se jej uklidnit.

3. Mateřský instinkt

A podobně to máte se slůvkem „máma“. Jakmile jej někde zaslechnete, ihned se jdete podívat, co se to s vaším malým děje.

4. Popelář nebo maminka?

Buď jste oblečená jako svoz odpadků nebo jako pošťačka.  A hlavně jste jediná, která alespoň o víkendu vidí východ slunce. To je jasná známka toho, že jste matka.

5. Chuck Norris organizování

Za sedm minut toho dokážete tolik jako ostatní za celý den. Přesně tak dlouho totiž trvá odpolední spánek vašeho dítěte a čas jsou peníze.

6. Co je to vlastně to „One Direction“?

Pokud se vás někdo zeptá na nejnovějšího vítěze hitparády, koukáte na něj, jako kdyby po vás chtěl číslici na patnáctém desetinném místě čísla pí. V autě posloucháte jen dětské písničky, ale na druhou stranu je také většinou umíte i zazpívat zpaměti.

7. „Den po výměně plen“

O novinkách v hudbě a v kině nemáte vůbec přehled, ale pokud se vás někdo zeptá na nejlépe sající pleny, tak jste jako na koni.

8. Obavy místo šeptání

Zatímco vaše bezdětná kamarádka se s chutí podívá na chlapa v upnutých džínách, vás napadne jen, že by si ten mladík měl na sebe obléci něco pořádného nebo nastydne.

9. Dětské menu pro všechny

Ačkoliv s sebou nemáte dítě, automaticky ve fastfoodu kupujete dětské menu. Nakonec dostanete k němu hračku, kterou můžete později udělat radost.

10. Působivý večírek

Zatímco kamarádi po víkendu vypráví o bezvadném DJ, který hrál ve vašem oblíbeném klubu, vy vyprávíte o tom, jak to bylo báječné, že děti si spolu hrály a nehádaly se.

11. Dudlíky všude

Když v kapsách své bundy lovíte klíče od auta, a pak vítězoslavně něco vylovíte, kolemstojící se ptají, jak tímto chcete auto odemknout. Většinou totiž v ruce držíte náhradní dudlík pro vašeho malého.

12. Žádné drápy

O dlouhých umělých pěstěných nehtech si můžete nechat jen zdát. Vaše nehty jsou sice upravené a krátce zastřižené, abyste nepoškodila dětskou pokožku.

13. Nic vám nechybí

Potřebuje někdo kapesník? Vy jej máte. Vlhčený ubrousek? I ten najdete. Jednu až dvanáct náhradních plen, lehkou svačinku nebo náplast? I to ze své kabelky vykouzlíte.

14. Stále v pohybu

I když v ruce vaše dítě nedržíte, stále se pohupujete, abyste malé utišila.

15. Na rtech stále úsměv

Usměv z obličeje vám nikdo neodpáře. Pokaždé, když se díváte do nepřítomna, skončíte s myšlenkami u svého dítka a začnete se usmívat. A tak se nejpozději jako máma prozradíte.

Speciál o dudlících

Dudlík (někdy též šidítko) je gumová nebo silikonová náhrada prsu. Je používán k utišení nebo uklidnění dítěte.

Témata: Jen pro maminku, Matka, Dudlíky, Mateřský instinkt, Vlhčený ubrousek, Dětské menu, Dětský křik, Máť, Nákupní vozík, Večírek, Ubrousek, Odpolední spánek, Skutečnost, Popelář, Bezdětná kamarádka
Mohlo by vás zajímat
Covid může u dětí postihnout srdce, ledviny či mozek. Jak syndromu předejít?
wall
Koronavirus
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
10 nejznámějších vánočních tradic. Oprašte letos zvyky našich předků
Formánková Simona
Vánoce
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Jak si poradit s chřipkou, když jste těhotná?
Procházková Simona
Zdraví