Maminka.czGalerie

20 fotografií čerstvě narozených miminek, která zrovna nevypadají jako ze žurnálu. Pro své mámy jsou však nejkrásnější!

Dita Mrázková 15.  2.  2024
Pokud jste ostřílení rodiče, dvacítka poporodních momentek vás pobaví. Jestliže se rodiči teprve stanete, nenechte se ovlivnit tím, že miminka zrovna nehýří dokonalostí. Jejich mámy bez skrupulí přiznaly, že nějakou tu chybičku na kráse vůbec neřešily. První pohled a dotyky byly nejvíc!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Není krásnějšího okamžiku, než když čerstvá máma poprvé uvidí své děťátko. Co na tom, že děti mnohdy "zdobí" fialové vrásčité obličeje s protáhlou hlavičkou, ohnutýma ouškama, zploštělým nosíkem... Tyto "anomálie" obvykle zmizí jen pár dnů po narození.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JAK POROZUMĚT PLÁČI MIMINEK

Dvacítka hrdých rodičů však nečekala na nějaké domácí "nastajlované" fotografování a sdílela fotografie svých ratolestí bezprostředně po porodu. Úsměvné momentky bez příkras jsou vtipné i dojemné.

Klepněte pro větší obrázek

Někteří rodiče přiznávají, že jejich malé uzlíčky radosti nebyly zrovna nejkrásnější, když se narodily. "Můj syn vypadal po narození jako rozdrcený krab. Měl složené uši, hlavu ve tvaru kužele a byl strašně moc oteklý, fialový a pohmožděný. Prostě vypadal opravdu ošklivě," přiznala se na síti jedna z upřímných maminek.

Klepněte pro větší obrázek

"Kvůli rozkošným a vymazleným fotografiím miminek celebrit většina nezkušených maminek očekává, že i to jejich bude hned po porodu vypadat jako z Hollywoodu. Ale to, že vaše dítě vypadá spíše jako mimozemšťan než jako člověk, neznamená, že ho coby rodiče nebudete milovat," říká další maminka.

Klepněte pro větší obrázek

Věděli jste, že zdravotní sestry jsou v některých porodnicích instruovány, co mají říkat, pokud nemůžou upřímně říct novopečeným rodičům, že jejich dítě je na první pohled krásné? "Pokud je dítě roztomilé, můžeme jim prostě říct, že je roztomilé. Pokud dítě ale krásou neoplývá, prostě rodičům řekneme, že vypadá stejně jako oni," říká zdravotní sestra a tiktokerka Miki Rai.

Výzkumníci z Brock University v Ontariu zjistili, že děti ve skutečnosti dosahují vrcholu jakési pomyslné roztomilosti až ve věku okolo 6 měsíců.

GALERIE: První úsměv - vzpomínka na celý život. 30 fotografií vysmátých miminek vykouzlí úsměv na tváři i vám
Témata: Děti, Porod, Galerie, Novorozenec, Miminko, Mateřství, Rodičovství, Po porodu, Dítě je na světě, Rodiče, Fotografie, Krása, mateřská láska, Hollywood, Dvacítka, Ontario, Narozené miminko, Momentka, Máma, Žurnál, Maminka