Maminka.czVáš domov

3 tipy, jak sehnat všechny dárky a nezbankrotovat

Komerční článek
23. 11. 2016
3 tipy, jak sehnat všechny dárky a nezbankrotovat
Také jste každý rok těsně před Štědrým dnem na nule? Vždycky si řeknete, že příští rok budete dárky shánět s předstihem, ale vždycky to dopadne tak, že společně s ostatními opožděnci nakupujete dárky ještě na Štědrý den ráno? Nenechte to tak dopadnout i letos – poradíme vám 3 kroky, jak se nákupem dárků nezruinovat.

Stanovte si limit

Každý má určitou částku, kterou si může dovolit za vánoční dárky utratit. Stanovte si limit, který budete moci postrádat a rozhodně se kvůli vánočním nákupům nezadlužujte. Splácet dárky k Vánocům ještě v létě je rozhodně zbytečné.

Rozpočítejte limit mezi lidi, kterým budete kupovat dárek

Připravte si seznam blízkých, kterým budete letos o Vánocích kupovat dárek. S přáteli se můžete domluvit, že si žádné dárky dávat nebudete a místo toho třeba vyrazíte mezi svátky za kulturou. Určitě se uleví jim i vám. Případně se můžete domluvit, že za vzájemné dárky neutratíte více než nějakou malou symbolickou částku a můžete soutěžit, kdo sežene originálnější dárek.

Jakmile budete mít seznam a vánoční rozpočet, rozdělte ho mezi jednotlivé osoby na svém seznamu. Jakmile bude jasné, že za dárek pro dědu nemůžete utratit víc než 500 korun, bude se vám shánět mnohem snadněji.

Když mále malý rozpočet, dárky vyrobte

Někdy chcete obdarovat více lidí a váš rozpočet je na to krátký. Proč třeba vánoční dárek pro přítele, pro maminku či pro babičku nevyrobit? Někdy vlastnoručně vyrobený dárek udělá mnohem větší radost, než bezhlavě koupené dárkové balíčky z drogerie.

Příteli či manželovi můžete věnovat zarámovanou fotografii z vašeho prvního rande, babičce vyrobit originální svícen ze zavařovačky a maminku obdarovat zarámovanou koláží z vašeho dětství.

Nezapomeňte – Vánoce nejsou o soutěžení v nákupech, ale o společných chvílích s rodinou.

Témata: Váš domov

Mohlo by vás zajímat
Policistka nakojila podvyživené miminko. Je hrdinkou internetu
Miminko po císaři mějte co nejvíce u sebe. Co vás po operaci čeká?
Co skutečně cítí miminko v děloze? Doteky, pohyby, ale i stres či radost
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu