3 tipy, na čem ušetřit, bez ústupků

Průměrná česká rodina musí měsíčně vyjít zhruba s 23 – 27 tisíci korunami. Pro čtyřčlennou rodinu nijak závratná suma. Proto není neobvyklé, že hledáme možnosti, jak na provozu domácnosti ušetřit.
Komerční článek
23. 6. 2015
3 tipy, na čem ušetřit, bez ústupků

Potraviny a oblečení. To jsou položky v rodinném rozpočtu, na kterých je běžné šetřit a u kterých se nejčastěji hledají ty nejlevnější varianty. Máme pro vás ale další 3 tipy na snížení nákladů vaší domácnosti.

Povinné ručení

Máte-li auto, povinné ručení je nebytností. Je dáno zákonem a provozováním automobilu bez ručení riskujete ztrátu několika bodů a tisícové pokuty. Této částce se jednoduše nevyhnete, a proto je dobré zamyslet se nad tím, zda není možné na ní ušetřit.

Způsob je jednoduchý. Využijte online kalkulačku a porovnejte si jednotlivé nabídky pojišťoven. Stačí vám k tomu údaje o vaše vozidle, které najdete v technickém průkazu. Během několika minut získáte přehled o nejvýhodnějším povinném ručení pro vaše vozidlo. A navíc nemusíte marnit čas návštěvami kamenných poboček.

Pojištění domácnosti

Pojistit si můžete spotřebiče, nábytek, cennosti a v omezených případech dokonce i peníze. Říkáte si, proč byste to měli dělat? Protože v případě krádeže, živelné katastrofy nebo další nehody v domácnosti (např. v případě prasklého potrubí) ochráníte svůj majetek a pojišťovna vám vyplatí finanční náhradu. Nebudete tak muset sahat do úspor, abyste si pořídili komplet nové vybavení.

Na samotné pojistce rovněž můžete ušetřit. Při sjednání online většina pojišťoven nabízí minimálně 10% slevu. Navíc je to pohodlné a rychlé.

Internetové připojení

V dnešní době se bez internetu už neobejdeme, proto je internetové připojení součástí každé domácnosti a jednou z možností, jak snížit cenu za internetové připojení, je smlouvání. Pokud svému současnému poskytovateli oznámíte, že přecházíte ke konkurenci, můžete si být jistí, že dostanete tu nejvýhodnější nabídku.

Jestliže podobné triky nejsou váš styl, řekněte si o slevu napřímo. Většina poskytovatelů o své zákazníky důkladně pečuje a v případě, že jste dlouholetým klientem, měli by vám vyjít vstříc.

Jaké jsou vaše další triky, kterými snižujete náklady na domácnost?

Mohlo by vás zajímat
Seznamte se s holčičkou, která od narození diktuje módní trendy na Instagramu
Nenechte očkovat dvě vakcíny najednou. Znáte pravidla bezpečného očkování?
Deset rizikových skupin žen, kterým hrozí předčasný porod. Nepatříte mezi ně?
5 čajů, které mohou pít i ti nejmenší

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu