Maminka.czDovolená s dětmi

3 zaručené tipy, jak ušetřit na rodičovské dovolené a nestrádat

Prezentace klienta
31. 7. 2019
3 zaručené tipy, jak ušetřit na rodičovské dovolené a nestrádat
Ačkoliv se zákonodárci definitivně shodli na zvýšení rodičovského příspěvku od 1. ledna 2020, nemá smysl si namlouvat, že nová částka bude kdovíjaká hitparáda. Mnohé rodiny vnímají výměnu mzdy ze zaměstnání za „rodičák“ jako pořádnou pecku do rozpočtu. A protože se ze zajetých kolejí sjíždí horko těžko, jistě se vám bude hodit pár skvělých rad, jak ušetřit a přitom příliš neomezovat životní standard, na který jste zvyklá.

1. Udělejte si jasno mezi příjmy a výdaji

Největším nepřítelem šetřivé hospodyňky je chaos v domácích financích. Vezměte si proto papír a sepište si veškeré výdaje a příjmy. Případně použijte některou z mnoha aplikací, které jsou volně ke stažení – téměř bezpracně zjistíte, kde jsou slabé stránky vašeho rozpočtu. Jakmile získáte přehled nad peněžními toky, budete je moct mnohem efektivněji řídit.

Zároveň si průběžně pište útraty, byť jde o menší částky. Seznam částek funguje jako psychologická brzda a nejednou vás zastaví před zbytečnými nákupy.

2. Nakupujte online a používejte slevové kupony a kódy

Vyjít si jednou za čas do nákupního centra a hodit alespoň na chvíli za hlavu starosti všedních dní, je jistě perfektní relax. Pravidelné pochůzky po obchodech vás naopak okrádají o drahocenný čas. Pokud jste stále neobjevila kouzlo e-shopů, napravte to. Internetoví prodejci obvykle nabízí o poznání nižší ceny, které si navíc můžete ještě o něco snížit pomocí slevových kuponů a kódů. Co třeba eobuv sleva ve výši desítek procent nebo až několika set korun? Může být vaše zcela zdarma, jakožto i stovky dalších neodolatelných slev. Jak na to?

Slevové kupony a kódy vám umožní nakoupit více za méně peněz. Nespočet výhodných nabídek na jednom místě najdete na specializovaných portálech (např. na Buykers.com/cz) a pomocí přehledného vyhledávání okamžitě najdete slevy, které by vás mohly zajímat. Prokliknete se do svého oblíbeného e-shopu a nakoupíte tak, jak jste zvyklá. Sleva se započítá automaticky, případně po vložení kódu (například právě zmíněný eobuv zlavový kód) do příslušného pole v nákupním košíku. Ročně tímto způsobem ušetříte třeba i desítky tisíc korun.

3. Nebojte se starších věcí, v bazaru někdy najdete hotové poklady

Na nakupování přes inzerát není nic špatného. V případě některých věcí je naopak škoda platit plnou cenu, když je můžete získat v bezvadném stavu výrazně levněji. Nákupy z „druhé ruky“ jsou nejen ekonomické, ale také ekologické. Na druhou stranu nejsou bez rizika – pokud nebudete obezřetná, snadno naletíte nesolidnímu prodejci.

Riziko podvodu snížíte nákupem na inzertním serveru, kde si lze historii prodejců ověřit pomocí hodnocení udělených v rámci předchozích obchodů. Od uživatelů s minimem pozitivních hodnocení nebo naopak větším množstvím negativů nic nekupujte. Zároveň si ohlídejte způsob komunikace a nebojte se dotyčnému zavolat (podvodníci obvykle uvádí falešné číslo, případně telefon nezvedají). A ze všeho nejlepší je samozřejmě osobní předání, což bohužel není vždy možné.

Maminka Roku 2019
Témata: Dovolená s dětmi

Mohlo by vás zajímat
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Pozor! Dítě se topí tiše! Nekřičí, necáká a lidé si ho často nevšimnou
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!

Horoskopy

Beran O náročnosti tohoto pracovního týdne nelze vůbec žertovat. Profesní růst je nemyslitelný, protože se na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Agáta, Agata, Elsa

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu