Maminka.czAdvent

35 nejpohádkovějších vánočních stromečků: Letos frčí návrat k přírodě a minimalismus. Vyberete si?

Dita Mrázková 10.  12.  2023
Že ještě nevíte, do jakého kabátku oblečete vánoční stromek? Letos v naší fotogalerii nenajdete křiklavé ozdoby, extravagantní figurky ani přezdobenost. Trendy totiž velí návrat zpět k přírodě. A to by v tom byl čert, abychom nenašli pekelně stylovou inspiraci!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Největší vánoční výstava Christmasworld, která se uskutečnila v německém Frankfurtu, odhalila trendy pro letošní Vánoce. Patří mezi ně návrat k minimalismu a přírodním materiálům. Prim hraje dřevo ve všech podobách.

VIDEO: HISTORIE A VÝVOJ VÁNOCE NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Klepněte pro větší obrázek

Pokud jste příznivci sytě purpurových nebo růžových odstínů a všelijakých cingrlátek, zkuste je letos nechat v krabici a stromeček ozdobit v odstínech bílé, béžové nebo zlaté. A nemějte strach, že se budou bránit nejmenší a nejdůležitější účastníci Vánoc.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud se s nimi pustíte do výroby domácích ozdob z papíru či látky, případně jednoduše nasušíte jablíčka či pomeranče a přidáte k nim společně nazdobené perníčky, to, že jste letos stromeček oblékli do méně nápadného kabátku než loni, vám jistě rádi odpustí.

Klepněte pro větší obrázek

A pokud přece jen toužíte po nějaké té barvičce a nehodláte se zviklat tím, co velí trendy, sáhnout můžete po staré dobré červené nebo třeba sytě oranžové. 

Bohatou inspiraci najdete v naší fotogalerii. Vyberete si?

Jaké zvyky a tradice dodržujete na Štědrý den? Tady jsou ty nejoblíbenější, zkuste je zavést i u vás doma
Témata: Galerie, Tradice, Vánoce, Advent, příroda, inspirace, Návrat, zvyky, Vánoční stromek, Výzdoba, baňky, Stromek, Česká republika, Trend, Vánoční strom, Kabátek, Ozdoba, Minimalismus, Frankfurt