4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Komerční článek
20. 11. 2017
4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé
Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova s mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

1) Sluníčko nám to občas vypeče

Dětské pokožka je náchylnější ke spálení než ta dospělá, protože je tenčí. Malé děti by se neměly nadměrně vystavovat přímému slunečnímu záření, natož se opalovat. Mažte je krémem s vysokým SPF. Mnoho dospělých pečlivě dbá na péči o svá dítka, ale na sebe zapomínají. I svou pokožku chraňte opalovacími krémy, nejen během slunečných dnů. Kůže si zaslouží péči i v zimě. Od sněhu, stejně jako od vod, se sluneční záření dobře odráží. Prevence je zásadní pro eliminaci dalších kožních problémů.

2) Člověk = oblíbená pochoutka pro komára

Bodavý hmyz útočí na všechny věkové skupiny stejně. Nejvíce ho však přitahují lidé s krevní skupinou 0. Lidskou krví se živí pouze samičky. Komáří sliny jsou vyhodnoceny tělem jako cizí látka. Tělo vypustí histamin, který pak dráždí kůži. Přirozenou reakcí je poškrábat se. Léčba pomocí krému či gelu obsahujícího antihistaminika pomůže ulevit od příznaků. Fenistil gel má navíc chladivý účinek.

Klepněte pro větší obrázek

3) Svědění kůže bývá spíše příznakem. Po příčině pátrejte jinde.

Pokožka může zrudnout na poplach a být varovným signálem, že s tělem není něco v pořádku. Některé alergeny jsou přírodní (např. pyl, prach, zvířata), častou příčinou kožních alergií jsou však umělé materiály obsahující například nikl nebo čisticí prostředky obsahující chemikálie.

Zejména u dětí je důležité přijít na příčinu a léčit i příznaky. Svědění, zarudnutí, kopřivka mohou dítěti znepříjemňovat celý den. Podrážděnou kůži je vhodné zklidnit gelem s antihistaminiky. Fenistil gel se snadno vstřebává do pokožky a rychle ulevuje od svědění kůže. Fenistil gel má při místní aplikaci také lokálně anestetický účinek, tedy zmírňuje vnímání bolesti. Je vhodný pro děti od 6 měsíců a je určen pro krátkodobou léčbu.

Klepněte pro větší obrázek

Někoho může zaskočit, že až během života se stane citlivým na některé látky, které pro něj předtím nebyly dráždivé. Pro mnohé ženy bývá zlomovým obdobím těhotenství a porod. Imunitní funkce těla navíc s věkem oslabuje.

4) Záludné podráždění pomůže odhalit rutina nebo kožní deník

Svědění může postihovat celé tělo, nebo se může projevit pouze lokálně. Může být mírně nepříjemné, nebo tak intenzivní, že narušuje běžný režim. Mnoho škrábanců si nevědomě způsobíme ve spánku. Svědění si zaslouží péči vhodně zvolenými přípravky. Fenistil gel neobsahuje alkohol, parfémy ani barviva. Tyto látky jsou často skrytou příčinou podráždění kůže malých i velkých. Přetrvávající podráždění či svědění kůže je však potřebné vždy neodkladně konzultovat s lékařem.  Rozškrábaná kůže nevypadá atraktivně a porušenou vrstvou se mohou do těla dostat škodlivé látky. Proto by se zejména u dětí a starších osob měly řešit i drobné pupínky. Pokožka ve stáří ztrácí své přirozené vlastnosti – obranyschopnost a regeneraci. Stále nemůžete přijít na důvod červené pokožky? Zvažte zavedení kožního deníku.

Více informací na: www.fenistil.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Fenistil 1 mg/g gel je lék na použití na kůži. Obsahuje dimetindeni maleas.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. ©2017 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence

Datum přípravy materiálu: 11/2017, ZINC: CHCSK/CHFENI/0012/17a

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

 

Mohlo by vás zajímat
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Mám nového partnera. Jenže naše děti se nesnášejí! Co dělat?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí nová studie!
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Žijete spolu, nebo jen vedle sebe? I vztah je potřeba servisovat
Mateřská dovolená 2019 – vše, co potřebujete vědět

Horoskopy

Beran Nutno říci, že se v tomto týdnu nemáte čeho bát - potkají vás samé dobré věci. Nejvíce si užijete na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Eduard, Edvard, Eduarda

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu