Maminka.czZdraví

5 cviků, které vám protáhnou celé tělo a povzbudí mysl

, Časopis Dieta
3. 1. 2014
5 cviků, které vám protáhnou celé tělo a povzbudí mysl
Protáhněte se s námi a procvičte celé tělo pomocí pěti cviků inspirovaných jógovým cvičením. Cviky, které uvolní tělo i mysl, pro vás komentuje trenér HIT Fitness Flóra Honza Jirkal.

1) Celé tělo, břišní a prsní svaly, pánevní dno
Ve stoji spatném s nádechem vzpažíme. Ruce necháme od sebe, kdo zvládne, může je spojit dlaněmi k sobě. Podíváme se vzhůru. Držíme zpevněné břišní svalstvo, aby nedošlo k přílišnému prohnutí v bedrech. Také dáváme pozor na přílišný záklon hlavy. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x.

2) Vnitřní i zadní strana stehen, zádové a prsní svalstvo, ramena, svalstvo kolem páteře
Stoj rozkročný, těžiště těla stejnoměrně rozložené na obou nohách. Levou rukou směřujeme dolů a dopředu, dotkneme se kotníku nebo holeně. Kdo zvládne, může se dotknout země u levé nohy. Snažíme se vytlačit hrudník dopředu, pravou ruku propneme nahoru nad ramenem, rameno držíme co nejvíce dole. Otočíme hlavu vzhůru a podíváme se za pravou rukou. Snažíme se vytočit i boky. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x na obě strany.

3) Celé tělo, zadní strana stehen, pánevní dno, lýtkové, zádové, prsní svaly, ramena
Klekneme si na všechny čtyři, dlaně pod rameny, ruce i stehna kolmo k podlaze. Prsty máme roztaženy od sebe, váha je rovnoměrně rozložená mezi obě ruce. Bez pohybů dlaní otočíme loketní jamky dopředu. Stáhneme svaly pánevního dna, s nádechem si stoupneme na špičky a zvedneme tělo z podložky, jako bychom se chtěli zadečkem dotknout stropu.

Přesuneme váhu těla na chodidla. Kolena necháme ohnutá, protáhneme obě strany trupu a zatlačíme proti podlaze. Narovnáme hlavu (nezakláníme), ramena souběžně se zády, klíční kosti doširoka rozevřené. Pomalu začneme propínat kolena, aniž bychom hýbali pánví nebo ohýbali záda. Pokud cvik zvládnete, vaše tělo vytvoří trojúhelník. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x.

4) Hluboké stabilizační svalstvo, břišní a prsní svaly, svalstvo ramenního pletence
Klekneme si na všechny čtyři, kolena a paže jsou k trupu v pravém úhlu, dlaně na úrovni ramen, prsty roztažené. Hlava v prodloužení trupu, nezakláníme ji ani netlačíme k hrudníku. Zanožíme levou nohu a opřeme ji o špičku. Zatneme břišní svalstvo, podsadíme pánev a zvedneme se z podložky. Propneme špičku pravé nohy a pravé koleno lehce přitáhneme proti paži. Holeň pravé nohy je vodorovně s podložkou. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x na obě strany.

5) Bederní svalstvo
Lehneme si na záda, skrčíme kolena a paty přitáhneme k hýždím. Ruce přes kolena, prsty propleteme. S výdechem přitáhneme kolena k bradě a zvedneme boky ze země. V případě problémů s koleny uchopíme stehna pod koleny, čímž zabráníme jejich nadměrnému zatížení. Výdrž 5 vteřin, s nádechem se položíme zpět na podložku. Cvik zopakujeme 2–3x.

Článek vyšel v časopisu Dieta 12/2013

Témata: Zdraví, Časopis Dieta, Tělo, Mysl, Celé tělo, Lýtko, Myš, Klíční kost, Zadní strana, Břišní svalstvo, Bederní sval, Cvik

Mohlo by vás zajímat
Bezpohlavní výchova: Ani kluk, ani holka. Ať si dítě samo vybere!
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
Nikol Štíbrová to schytala od matek! Vyčetly jí, že syn patlá po výloze
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
Introvert bere sílu v samotě. Jak poznáte, že jednoho máte doma?
Manžel mi pomohl, když jsem se dusila. Syn se ho od té doby bojí
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová

Horoskopy

Rak S plněním pracovních povinností jste na štíru, protože nepodáváte výkony podle svých představ. Navíc se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milan, Drahuše, Leon

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu