Maminka.czZdraví

5 cviků, které vám protáhnou celé tělo a povzbudí mysl

Gabriela Vágner 3.  1.  2014
5 cviků, které vám protáhnou celé tělo a povzbudí mysl
Protáhněte se s námi a procvičte celé tělo pomocí pěti cviků inspirovaných jógovým cvičením. Cviky, které uvolní tělo i mysl, pro vás komentuje trenér HIT Fitness Flóra Honza Jirkal.

1) Celé tělo, břišní a prsní svaly, pánevní dno
Ve stoji spatném s nádechem vzpažíme. Ruce necháme od sebe, kdo zvládne, může je spojit dlaněmi k sobě. Podíváme se vzhůru. Držíme zpevněné břišní svalstvo, aby nedošlo k přílišnému prohnutí v bedrech. Také dáváme pozor na přílišný záklon hlavy. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x.

2) Vnitřní i zadní strana stehen, zádové a prsní svalstvo, ramena, svalstvo kolem páteře
Stoj rozkročný, těžiště těla stejnoměrně rozložené na obou nohách. Levou rukou směřujeme dolů a dopředu, dotkneme se kotníku nebo holeně. Kdo zvládne, může se dotknout země u levé nohy. Snažíme se vytlačit hrudník dopředu, pravou ruku propneme nahoru nad ramenem, rameno držíme co nejvíce dole. Otočíme hlavu vzhůru a podíváme se za pravou rukou. Snažíme se vytočit i boky. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x na obě strany.

3) Celé tělo, zadní strana stehen, pánevní dno, lýtkové, zádové, prsní svaly, ramena
Klekneme si na všechny čtyři, dlaně pod rameny, ruce i stehna kolmo k podlaze. Prsty máme roztaženy od sebe, váha je rovnoměrně rozložená mezi obě ruce. Bez pohybů dlaní otočíme loketní jamky dopředu. Stáhneme svaly pánevního dna, s nádechem si stoupneme na špičky a zvedneme tělo z podložky, jako bychom se chtěli zadečkem dotknout stropu.

Přesuneme váhu těla na chodidla. Kolena necháme ohnutá, protáhneme obě strany trupu a zatlačíme proti podlaze. Narovnáme hlavu (nezakláníme), ramena souběžně se zády, klíční kosti doširoka rozevřené. Pomalu začneme propínat kolena, aniž bychom hýbali pánví nebo ohýbali záda. Pokud cvik zvládnete, vaše tělo vytvoří trojúhelník. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x.

4) Hluboké stabilizační svalstvo, břišní a prsní svaly, svalstvo ramenního pletence
Klekneme si na všechny čtyři, kolena a paže jsou k trupu v pravém úhlu, dlaně na úrovni ramen, prsty roztažené. Hlava v prodloužení trupu, nezakláníme ji ani netlačíme k hrudníku. Zanožíme levou nohu a opřeme ji o špičku. Zatneme břišní svalstvo, podsadíme pánev a zvedneme se z podložky. Propneme špičku pravé nohy a pravé koleno lehce přitáhneme proti paži. Holeň pravé nohy je vodorovně s podložkou. Výdrž 10 až 20 vteřin. Cvik zopakujeme 2–3x na obě strany.

5) Bederní svalstvo
Lehneme si na záda, skrčíme kolena a paty přitáhneme k hýždím. Ruce přes kolena, prsty propleteme. S výdechem přitáhneme kolena k bradě a zvedneme boky ze země. V případě problémů s koleny uchopíme stehna pod koleny, čímž zabráníme jejich nadměrnému zatížení. Výdrž 5 vteřin, s nádechem se položíme zpět na podložku. Cvik zopakujeme 2–3x.

Článek vyšel v časopisu Dieta 12/2013

Témata: Zdraví, Časopis Dieta, Tělo, Zadní strana, Břišní svalstvo, Klíční kost, Myš, Cvik, Mysl, Bederní sval, Lýtko, Celé tělo, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Od kdy může mít dítě v autě jen podsedák? Nepospíchejte, tohle vás nejspíš překvapí
Procházková Simona
Praktické rady
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
GALERIE: Cigareta po porodu, jízda bez autosedačky? Retro fotky ukazují, co by se dnes už určitě nestalo!
Formánková Simona
Galerie
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
VIDEO: Tohle těhotenství bylo největší překvapení mého života, říká herečka Petra Hřebíčková
Víchová Tereza
Podcasty