Maminka.czPorod

5 ročník Běhu pro život podpoří Hana Čížková a Pavel Liška

19. 6. 2012
5 ročník Běhu pro život podpoří Hana Čížková a Pavel Liška
Téměř 500 dětí čeká v pražských ústavech na svou rodinu - 5. ročník Běhu pro život, jehož cílem je vybrat 4 miliony korun na pomoc opuštěným dětem, vrcholí v Praze již tuto sobotu. Běh odstartují patroni běhu Hana Čížková a Pavel Liška.

Cílem 5. ročníku Běhu pro život, který organizuje Nadační fond Tesco a který se v Praze koná pod záštitou primátora Bohuslava Svobody a náměstka primátora Ivana Kabického, je vybrat 4 miliony korun na proškolení pěstounů a na finanční podporu pěstounské péče pro 50 dětí. Partnerem projektu je Asociace náhradních rodin České republiky.

Celostátní akce Běh pro život se již letos konala v šesti městech České republiky a vrcholí právě v Praze tuto sobotu. Trasa pražského běhu začíná u Průmyslového paláce.

Již od 13,30 hodin bude pro zájemce připraven bohatý doprovodný program. Na děti čeká maxitrampolína, horolezecká stěna a další atrakce, v 15,30 hodin začíná hodinový koncertkapely Tam – Tam Batucada. Samotný závod bude odstartován v 15,00 hodin. Každý zaregistrovaný běžec obdrží startovní číslo, originální tričko Běhu pro život, občerstvení a medaili v cíli.

Patrony Běhu pro život jsou letos Hana Čížková a Pavel Liška

„Moc ráda jsem se stala patronkou letošního ročníku Běhu pro život, který chce pomoci opuštěným dětem najít novou rodinu. Pro mne osobně bylo pěstounství cestou, jak získat skvělou dceru. Věřím, že letošní Běh pro život podpoří co nejvíce lidí,“ říká Hana Čížková.

„Běh pro život se snažím podpořit, protože sám mám doma jedno lidský mládě a je pro mě nepředstavitelný, že by se mu mohlo stát, že by se mu nedostávalo potravy, lásky a domova.“ dodává Pavel Liška.


Jak lze pomoci
• účastí na běhu a zaplacením startovného v minimální výši 200 Kč (startovné pro děti do 14 let a seniory nad 65 let činí 50 Kč a pro rodiny - jedno až tři děti a dva dospělí - 450 Kč)

• založením profilu „virtuálního běžce“ na behprozivot.cz, kde lze pozvat přátele, rodinu a kolegy, a svým prostřednictvím pomoci vybrat prostředky ve prospěch projektu

• výběrem a podporou „virtuálního běžce“ na behprozivot.cz

• zasláním dárcovské SMS ve formě DMS BEHPROZIVOT v hodnotě 30 Kč na číslo 87 777 (cena je 30 Kč, Nadační fond Tesco obdrží 27 Kč), více informací na darcovskasms.cz

• zasláním finančních prostředků přímo na účet Nadačního fondu Tesco 5001231444/5500

• zakoupením originálních zelených tkaniček za 50 Kč u pokladen obchodů Tesco a
v místě konání běhu (majitelé věrnostní karty Clubcard obdrží při zakoupení tkaniček v obchodech Tesco 50 bodů)

• tím, že se stanete fanouškem Běhu pro život na Facebooku a zapojíte se do aplikace Cesta domů, jež bude rozšiřovat virtuální síť lidí, kteří se rozhodli aktivně zapojit do projektu

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Kojenec, Předškolák, Batole, Školák, Kam s dětmi, Život, Horolezecká stěna, Ročník, Haná, Pavel Liška, Pěstounství

Mohlo by vás zajímat
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
7 triků jak vyvolat porod, když se miminku nechce na svět...
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí studie!
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!

Horoskopy

Štír Na pracovišti se motáte od jednoho úkolu k druhému, ale naštěstí vám pomůže jeden z kolegů. Hlavně…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alan, Alen, Smil

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné