Maminka.czDovolená s dětmi

5 tipů na netradiční dovolenou, která vás nadchne

Prezentace klienta
31. 7. 2019
5 tipů na netradiční dovolenou, která vás nadchne
Už dlouho přemýšlíte o tom, že chcete zažít nevšední dovolenou? Pokud vás nebaví jezdit stále dokola na ta samá místa a zažívat to samé dokola, zkuste něco jiného. Překročte svou komfortní zónu a zažijte adrenalin na jednom z 5 netradičních typů dovolených, které vám v článku představíme.
Klepněte pro větší obrázek

Vyrazte na dovolenou obytným vozem

Ideální možností po všech stránkách je vzít obytný vůz a vyrazit na svou vysněnou dovolenou. Ten si však nemusíte nutně kupovat, ale můžete si ho vypůjčit prostřednictvím internetových půjčoven s obytnými vozy různých značek, z nichž si vyberete dle preferencí. Mezi největší výhody takové dovolené patří zejména to, že jedete sami po své vlastní ose, a navíc nemusíte řešit rezervace ani poplatky za ubytování v hotelech, protože svou postel si vozíte stále s sebou.

Stopujte a ušetřete

Jestliže v sobě máte dobrodružnou povahu, vyrazte na cesty stopem. Vydejte se po Čechách nebo i do zahraničí. Nejen, že poznáte nové lidí, zkusíte něco nového, ale hlavně tím ušetříte peníze za dopravu. A kdo ví, možná se tímhle způsobem cestování dostanete až moři.

Vyzkoušejte noční vlak

Schválně, kdy naposledy jste jeli vlakem? A kdy naposledy jste strávili noc v nočním vlaku při cestě na dovolenou? Možná právě tohle je ta dovolená, o které už dlouho sníte. Některé vlaky dokonce jezdí přímou linkou až do Itálie, Francie nebo jiných zajímavých destinací. Jen si to představte, večer nasednete do kupé, v noci se prospíte a ráno už klidně můžete spatřit moře.

Najděte si cestovního parťáka

Nejlepší je cestovat ve více lidech. Spousta lidí sní o parťákovi na cesty se stejnými plány a životními cíli, jen o sobě mnohdy vzájemně neví. Na internetu naštěstí existují různé portály, fóra a cestovní seznamky, kde se snadno spojíte s podobně smýšlejícím parťákem a domluvíte se na detailech plánované cesty. Tímto způsobem si můžete zajistit třeba i odvoz do Chorvatska nebo si s dotyčným naplánovat i společnou cestu kamkoliv na světě. Skvělé je, že na cestování nebudete sami a ještě se navíc se svým parťákem podělíte o výdaje.

Cestování naslepo pro opravdové dobrodruhy

Pokud vás láká opravdu něco skutečně dobrodružného, vyzkoušejte cestování naslepo. Stačí si jen vybrat směr, koupit letenku či jízdenku a bez předchozího plánování se vydat se po své vlastní ose. Průběh cesty nechte osudu a vše potřebné řešte až na místě. Že nemáte předem zajištěné ubytování? Nevadí, zajistíte si ho, až v cílové destinaci. Že nevíte, kam na místě zajít a co vidět? Zeptáte se místních lidí. I taková cesta může být zajímavou zkušeností. Extrémně dobrodružné povahy se pak mohou jen sbalit a vyrazit na letiště. Tam se poté zeptat na nejbližší volný let a vydat se vstříc novému dobrodružství.

Pokud jste se konečně odhodlali splnit si své sny a vydat se na cestu, myslete při ní i na své finance a možnost, jak si v zahraničí zajistit dostatečnou hotovost, aniž by vás výběr z bankomatu zruinoval. Třeba s běžným účtem od MONETA Money Bank máte výběry z bankomatu v cizině plně zdarma. Před cestou si určitě prohlédněte i kurzovní lístek, abyste získali přehled o nejvýhodnějších měnových kurzech.

Témata: Dovolená s dětmi

Mohlo by vás zajímat
Kojení strašně bolí! Proč mě nikdo nevaroval, diví se Nikol Moravcová
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová

Horoskopy

Panna Milé Panny, ani druhý pracovní den vás nevyvede z rovnováhy. Jste plni energie a čerpáte ji z rodinné…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Teodor, Theodor, Thea

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu