Maminka.czDovolená s dětmi

5 tipů na netradiční dovolenou, která vás nadchne

Prezentace klienta
31. 7. 2019
5 tipů na netradiční dovolenou, která vás nadchne
Už dlouho přemýšlíte o tom, že chcete zažít nevšední dovolenou? Pokud vás nebaví jezdit stále dokola na ta samá místa a zažívat to samé dokola, zkuste něco jiného. Překročte svou komfortní zónu a zažijte adrenalin na jednom z 5 netradičních typů dovolených, které vám v článku představíme.
Klepněte pro větší obrázek

Vyrazte na dovolenou obytným vozem

Ideální možností po všech stránkách je vzít obytný vůz a vyrazit na svou vysněnou dovolenou. Ten si však nemusíte nutně kupovat, ale můžete si ho vypůjčit prostřednictvím internetových půjčoven s obytnými vozy různých značek, z nichž si vyberete dle preferencí. Mezi největší výhody takové dovolené patří zejména to, že jedete sami po své vlastní ose, a navíc nemusíte řešit rezervace ani poplatky za ubytování v hotelech, protože svou postel si vozíte stále s sebou.

Stopujte a ušetřete

Jestliže v sobě máte dobrodružnou povahu, vyrazte na cesty stopem. Vydejte se po Čechách nebo i do zahraničí. Nejen, že poznáte nové lidí, zkusíte něco nového, ale hlavně tím ušetříte peníze za dopravu. A kdo ví, možná se tímhle způsobem cestování dostanete až moři.

Vyzkoušejte noční vlak

Schválně, kdy naposledy jste jeli vlakem? A kdy naposledy jste strávili noc v nočním vlaku při cestě na dovolenou? Možná právě tohle je ta dovolená, o které už dlouho sníte. Některé vlaky dokonce jezdí přímou linkou až do Itálie, Francie nebo jiných zajímavých destinací. Jen si to představte, večer nasednete do kupé, v noci se prospíte a ráno už klidně můžete spatřit moře.

Najděte si cestovního parťáka

Nejlepší je cestovat ve více lidech. Spousta lidí sní o parťákovi na cesty se stejnými plány a životními cíli, jen o sobě mnohdy vzájemně neví. Na internetu naštěstí existují různé portály, fóra a cestovní seznamky, kde se snadno spojíte s podobně smýšlejícím parťákem a domluvíte se na detailech plánované cesty. Tímto způsobem si můžete zajistit třeba i odvoz do Chorvatska nebo si s dotyčným naplánovat i společnou cestu kamkoliv na světě. Skvělé je, že na cestování nebudete sami a ještě se navíc se svým parťákem podělíte o výdaje.

Cestování naslepo pro opravdové dobrodruhy

Pokud vás láká opravdu něco skutečně dobrodružného, vyzkoušejte cestování naslepo. Stačí si jen vybrat směr, koupit letenku či jízdenku a bez předchozího plánování se vydat se po své vlastní ose. Průběh cesty nechte osudu a vše potřebné řešte až na místě. Že nemáte předem zajištěné ubytování? Nevadí, zajistíte si ho, až v cílové destinaci. Že nevíte, kam na místě zajít a co vidět? Zeptáte se místních lidí. I taková cesta může být zajímavou zkušeností. Extrémně dobrodružné povahy se pak mohou jen sbalit a vyrazit na letiště. Tam se poté zeptat na nejbližší volný let a vydat se vstříc novému dobrodružství.

Pokud jste se konečně odhodlali splnit si své sny a vydat se na cestu, myslete při ní i na své finance a možnost, jak si v zahraničí zajistit dostatečnou hotovost, aniž by vás výběr z bankomatu zruinoval. Třeba s běžným účtem od MONETA Money Bank máte výběry z bankomatu v cizině plně zdarma. Před cestou si určitě prohlédněte i kurzovní lístek, abyste získali přehled o nejvýhodnějších měnových kurzech.

Témata: Dovolená s dětmi

Mohlo by vás zajímat
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Čtyřčata jsem kojila. Divím se, že jsem to dala, úplně mě vysála, říká Helena

Horoskopy

Lev V práci se na šéfovu nespokojenost vybodněte a dělejte si věci podle svého tempa. Nakonec sám nadřízený…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdislava, Zdislav, Zinaida

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné