5 užitečných tipů, jak udržet pokožku vašeho dítěte zdravou

Prezentace klienta
2. 7. 2019
5 užitečných tipů, jak udržet pokožku vašeho dítěte zdravou
Narození miminka znamená osvojování si spousty nových věcí, a to jak pro něj, tak pro vás. Jednou z nich je i péče o dětskou pokožku. Miminka mají mnohem citlivější kůži než dospělí, a ta vyžaduje speciální péči. Přečtěte si 5 klíčových zásad, které pomohou udržet pokožku vašeho miminka zdravou.

1. Udržujte pokožku vašeho dítěte hydratovanou

Používejte hydratační krém, který je přímo určený pro děti a je dermatologicky testovaný.  Aplikujte ho vašemu miminku na tělo a obličej ihned po každé koupeli (v průběhu 2 nebo 3 minut), pomůžete tak hydrataci uchovat po delší dobu. Díky správnému hydratačnímu krému uchráníte citlivou dětskou pokožku před nepříjemným podrážděním. Chcete-li si být naprosto jistí, že jste vybrali ten správný produkt, zeptejte se v lékárně nebo drogerii, kde vám poskytnou ty nejlepší informace. V neposlední řadě můžete poprosit o radu vašeho neonatologa či porodní asistentku.

2. Při praní používejte vhodnou aviváž

Aby mohlo děťátko snadno objevovat svět, vyberte pohodlné oblečení i obuv, které mu umožní volný pohyb, ale zároveň je šetrné k jeho pokožce. Měkké a příjemné oblečení na dotek poznáte tak, že jsou tkaninová vlákna hladká. Zároveň věnujte pozornost i péči o svršky vašeho miminka. Zkuste řadu aviváží Lenor Sensitive. Ty jsou šetrné k dětské pokožce a také udržují dětské oblečení, botičky i přikrývky jemné a měkké. Vaše dítě tedy může objevovat svět v naprostém pohodlí. Aviváže disponují speciální vláknovou technologií, která proniká hluboko a rychle mezi vlákna oblečení, zjemňuje jejich vrstvy a zanechává úžasnou dlouhotrvající vůni. Můžete si tak být jisti, že vše v okolí vašeho miminka je měkké, útulné a přizpůsobené jeho pohybu. Zkrátka pohodlné prostředí znamená šťastné miminko!

Navíc aviváže Lenor Sensitive jsou dermatologicky testované a zároveň jsou prvními avivážemi, jež získaly akreditaci Kožní zdravotnické aliance (SHA), která jakožto nezávislá organizace spolupracuje s mezinárodními dermatology a usiluje o osvětu v oblasti zdravé pokožky.

3. Starejte se o hračky vašeho miminka

Děti se nejlépe učí novým věcem prostřednictvím hraček, které jsou velmi důležité pro jejich vývoj. Miminka se jich dotýkají, cítí je a mají je velmi rády. Pamatujte ale, že děti hračky objevují i pomocí svých úst. Proto dejte pozor, aby oblíbené hračky vašeho dítěte nebyly příliš malé, hrubé či drsné. Umývejte hračky stejným čistícím prostředkem jako oblečení a přikrývky. Abyste posílili pouto se svým miminkem, zkuste s nimi jednoduché hry jako je lechtání peřím či je zkuste zavěsit do měkké přikrývky. Zabírá také jemné masírování jejich pokožky. Dětem stačí málo a hned uvidíte, jak se rozzáří radostí, když se jim budete věnovat.

Klepněte pro větší obrázek

4. Chraňte kůži svého dítěte před sluníčkem

Tento krok je velice důležitý po celý rok ale nejvíce samozřejmě v létě. Děti do šesti měsíců by neměly být vůbec vystavovány přímému slunci. Starší děti by měly zůstávat mimo přímé sluneční záření, a to v dobu, kdy je slunce nejsilnější, tedy asi od 10 dopoledne do 4 odpoledne. Chraňte své děti před sluníčkem pomocí příjemného a měkkého ochranného oblečení a pravidelně je mažte opalovacím krémem. Vyberte takový, který vaše děti ochrání před UVA a UVB zářením a má nejméně faktor 50.

5. V případě vážně podrážděné pokožky se poraďte s odborníky

Když je pokožka vašeho dítěte příliš podrážděná, svědivá či má vaše miminko časté vyrážky, kontaktujte doktora. Některé kožní nemoci jako například ekzém potřebují speciální léčbu. Na druhou stranu existuje celá řada kožních příznaků, které se u dětí vyskytují hned po narození, trvají pouze krátkou dobu a rychle mizí. K nejčastějším kožním potížím u novorozenců patří zejména olupování kůže, novorozenecké akné, dětské potničky či dětská vyrážka. Těchto nemocí se zbavíte pomocí hydratačního krému či dalších přípravků, které jsou k dostání v lékárně. Zastřihujte také dětem pravidelně nehty, aby si nemohly svědivá místa rozškrábat. Starosti si nemusíte dělat ani s mateřskými znaménky, až na ojedinělé případy nejsou nebezpečná a u dětí se vyskytují běžně.


Mohlo by vás zajímat
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Matka spatřila ducha dítěte u syna v postýlce. Co to ve skutečnosti bylo?
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit

Horoskopy

Blíženci Posledních pár dnů se věnujete svým potřebám. Plánujete budoucnost a upevňujete sebevědomí. S láskou se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné