Maminka.czMateřství

50 injekcí progesteronu, noční směny, poporodní hemoroidy... Tahle máma ukazuje realitu mateřství bez příkras

Dita Mrázková 28.  9.  2023
Už vás také tak trochu štvou mámy, které na sociálních sítích sdílí uklizenou domácnost, pohodové smějící se mimino a sebe samu v super outfitu a s dokonalým make-upem na svěží tváři? Pak vás jistě potěší tato dvojnásobná maminka. Ta na Instagramu ukazuje svůj každodenní život s dětmi bez obalu a je jí úplně fuk, jak u toho vypadá.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Početí na první dobrou. Porod jako procházka rájem. Mimino spící 5 hodin v kuse... Která máma by nechtěla tohle všechno zažít? Realita je ale mnohdy úplně někde jinde. Jenže, co si budeme povídat, na síti se to jaksi moc nenosí. Známé i neznámé matky ukazují světu ráději především pozlátko než opravdovost.

Kdo by chtěl sdílet video, na kterém se žena pár dnů po porodu trápí na toaletní míse s hemoroidy? Kdo by se nechal natočit ve tři ráno při přebalování pokakaného řvoucího mimina? Ruku na srdce, moc takových by se nenašlo.

VIDEO: MATKA DOSTALA 1616 INJEKCÍ, ABY MOHLA PORODIT SVOU DCERU

Tiffany a její partner Caleb tohle ale vůbec neřeší. Než se jim narodila první dcera, prošli si dost trnitou cestou. Caleb, který trpí cystickou fibrózou, nevěřil, že by se mohl někdy stát otcem. Po deseti letech se však stal zázrak. Po umělém oplodnění Tiffany otěhotněla, a oba se tak mohli těšit na vytoužené miminko.

Klepněte pro větší obrázek

Po dvou letech otěhotněla Tiffany podruhé, a tak se rozhodla, že se světu se svým dvojnásobným štěstím pochlubí. Na Instagramu začala sdílet videa jejich cesty za druhým dítětem. Nekonečná čekání na pozitivní výsledek těhotenského testu, píchání hormonálních injekcí na udržení těhotenství, pobyt v porodnici, noční vstávání k narozenému miminku, kojení a odsávání najednou, přebalování... To všechno Tiffany s upřímností sobě vlastní odhalila světu.

"A je to za námi! 50 injekcí progesteronu. Vím, že mé tělo je schopné donosit dítě. Už jsem to říkala a řeknu to znovu: Je to tak neskutečné, projít si tím vším s Fei po našem boku! Rozhodně byla celou dobu naším majákem světla," napsala k videu, ve kterém jí Caleb za účasti dcerky Fei píchá injekce do břicha kvůli udržení plodu.

K videu, na kterém kojí už narozeného synka Khaie, pro změnu napsala zajímavý postřeh. "Rok kojení se rovná 1800 hodinám. To není daleko od práce na plný úvazek, 40 hodin týdně se třemi týdny dovolené (což je 1960 hodin práce ročně). Krmení na vyžádání vypadá každý den jinak. Moje prsa jsou nateklá, tak jsem musela trochu mléka odsát..."

Asi nejodvážnější video sdílela přímo z toalety, na které zaháněla bolest kvůli poporodním hemoroidům. "Rozhodla jsem se sdílet tyto soukromé momenty, které zažívají miliony z nás a které musí strpět v tichosti a hanbě a pořád dokola. Bolest a vyčerpání po prožití něčeho tak fyzicky traumatického, jako je porod, to není snadné. Takže prosím nechte si ty komentáře typu: Fuj, nech si to na soukromí. Dělám to pro ostatní mámy!"

Tahle maminka se s tím zkrátka nemaže. Píše o svých reálných zkušenostech tak, jak jsou a jak je cítí. S kruhy pod očima, poslintanou podprsenkou a únavou, která by se dala krájet. A my jí za její přirozenost i za to, že se nebojí ukázat realitu, tleskáme.

Pozlátko vs. realita: Slavní rodiče odhalili rodinné momentky tvrdé mateřské reality. Kdo šel doslova s kůží na trh?
Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Láska a vztahy, Mateřství, Rodina, Rodina a vztahy, Instagram, Rodičovství, Životní příběh, Neplodnost a IVF, Sourozenci, Sociální sítě, mateřská láska, Inspirativní ženy, Progesteron, Injekce, Caleb, Mimino, Realita, Tiffany, Máma, Hemoroidy

Video