Maminka.czBatole

6 nejčastějších důvodů pláče

Jsou děti, které pláčou, a jiné, které ne. Pokud je vaše štěstíčko plačtivé, je načase zjistit, jak na něj, aby bylo spokojenější, bez slziček a vy bez nervů na pochodu.
, Časopis Maminka
3. 4. 2012
6 nejčastějších důvodů pláče

Pláč dětí se dělí na důvodný a bezdůvodný. Toho bezdůvodného je minimum. V ostatních případech byste vždy měla najít a odstranit příčinu nářku. Miminko může být nespokojené, protože pobyt v mokré plence opravdu není příjemný, prázdné bříško také umí pořádně potrápit a zoubky?

Nikdo o nich zatím neví, ale ve skutečnosti už dokážou pěkně mučit. Děťátko tím, že ho bolí, a vás proto, že musíte hledat příčinu zoufale bolestného pláče, který trvá hodiny a hodiny… Nepodceňujte také výživu svého potomka. I když si můžete říci, že mléčná dieta mu nijak uškodit nemůže, jestliže jste k včerejší večeři měla například smažený řízek, může dnes vaše zlatíčko potrápit silná kolika. Mějte na paměti, že vše, co sníte, se v mléku, které vašemu dítěti dáváte, nějak odrazí.

Od vás sice dostává jen to nejlepší, vy si ale musíte hlídat, co jíte – aby tomu tak opravdu bylo. Možná se trochu děsíte toho, z jakých důvodů může vaše miminko plakat, ale nebojte, velmi rychle po porodu se naučíte různé druhy jeho pláče rozeznávat a včas reagovat tak, aby slzičky netrvaly dlouho a oddechnout jste si mohla jak vy, tak i vaše dítě.

NEJČASTĚJŠÍ DŮVOD Y PLÁČE

1. Reflux

Pokud nenecháváte své zlatíčko po krmení odříhnout, je potřeba, abyste to dělala, spolu s mlékem totiž do bříška přijme i vzduch, který ho následně tlačí, a proto může ublinkávat, případně mu vzduch v bříšku způsobí koliku. Gastroezofageální reflux (GER) je způsoben samovolným, opakovaným návratem obsahu žaludku zpět do jícnu a někdy až do úst. Jeho příčinou je nedokončený vývoj funkčního svěrače mezi jícnem a žaludkem, který se vyvíjí až do prvního roku života. Jestliže miminko nemá jiné problémy, i přes častější blinkání dobře prospívá, mluvíme pouze o refluxu a stav nevyžaduje žádnou zvláštní léčbu.

2. Ušní infekce

V případě, že si vaše ratolest snaží mnout ouško, má ho zarudlé a je plačtivá, měla byste ji popadnout a zamířit k pediatrovi.
Ušní infekci doma sama nevyřešíte, a pokud dítko nechcete zbytečně trápit, svěřte se odborníkovi. Během několika dní se zase budete smát.

3. Bolest

Kraniální osteopatie může pomoci dětem, které trpí bolestmi zad a hlavy nebo tenzní bolestí bříška po narození. Tato metoda vychází z kraniosakrální terapie a sestává z jemných masáží, které mohou vašemu dítěti ulevit. Zeptejte se ve svém mateřském centru, máte-li pocit, že je pláč vašeho pokladu bolestivý a na první pohled neshledáváte, že by něco bylo v nepořádku. Stejně tak vám může poradit váš pediatr.

4. Moučnivka

Jestliže kojíte a najednou si všimnete, že má vaše dítě bílou plísní potažený jazyk, který ho na dotek bolí, máte problém. Dbejte na hygienu bradavek, konzultujte stav se svým pediatrem, zabírá genciánová violeť a náprava je poměrně snadná.

ČTĚTE TAKÉ: Horoskop na duben 2012

5. Zoubky

Na první pohled má vaše dítě jediný příznak – je plačtivé. Od tří měsíců se mu mohou klubat zoubky, takže zkuste nasadit chladivá kousátka, poraďte se s homeopatem o možnostech zmírnění bolesti, případně si v lékárně zakupte Calgel. Existují již zubní kartáčky a prsťáčky, kterými můžete masírovat bolestivé dásně.

6. Separační syndrom

Kolem šestého měsíce věku může vaše zlatíčko začít plakat v okamžiku, kdy vás ztratí ze svého zorného pole. I když je to důkazem jeho zrání, může vám podobné chování trhat srdce. Vysvětlete mu proto, že jdete do kuchyně a za minutu se vrátíte.
A svůj slib dodržte. Separační syndrom odezní jedině tehdy, když vaše dítě vyzraje a bude vědět, že na maminku je vždycky spolehnutí.


Témata: Děti, Novorozenec, Kojenec, Časopis Maminka, Batole, Ušní infekce, Gastroezofageální reflux, Včerejší večer, Pláč, Nedokončený vývoj, Nejčastější důvod

Mohlo by vás zajímat
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení
Lívance a domácí pizza. Tohle dětem připravte a budou vás zbožňovat
Jaká vyšetření čekají miminko ještě v porodnici? Neděste se!
S mámou nevycházíme. Neustále mi zasahuje do života

Horoskopy

Býk Nejlépe se daří vám, kteří máte možnost komunikovat a cestovat. Příroda vás obdařila půvabem a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Květuše, Zbyšek, LydiaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu