Maminka.czTěhotenství

6 nejčastějších zbytečných obav úzkostlivých těhulek

Během těhotenství by na sebe měly být ženy co nejopatrnější. Ale není třeba se zavřít do skleníku a bát se obyčejných denních činností a radostí! Jaké jsou nejčastější obavy nastávajících maminek?
5. 5. 2012
6 nejčastějších zbytečných obav úzkostlivých těhulek

1. Velký hluk může dítěti poškodit sluch

Pokud se zdráháte jít na koncert své oblíbené kapely kvůli skutečnosti, že se bude produkce odehrávat příliš nahlas, buďte v klidu. Miminku nemůže hudba ublížit, ledaže byste stála připoutána přímo k silné aparatuře. Když budete sedět někde v hledišti a koncert vám přinese dobré pocity, není se čeho obávat!

2. Nemůžu dál chodit do fitka, abych o dítě nepřišla

Jste-li sportovní typ a pravidelná dávka pohybu patřila k vašemu standardu ještě před těhotenstvím, můžete klidně ve své rutině pokračovat! Je ale dobré se o všem předem poradit s gynekologem. Pokud těhotenství probíhá bez problémů, není důvod se ve sportovních aktivitách omezovat! Jen byste neměla zvedat těžké činky a přetěžovat se!

3. Bezpečnostní pás v autě může děťátku ublížit

Velmi často se setkávám s maminkami, které se ze strachu, že by tlak pásu poškodil dítě v bříšku, raději vůbec nepřipoutávají! Jde o největší omyl, jenž může mít katastrofální důsledky. Pás neškodí, jen si jej nastavte tak, aby vám nebyl nepříjemný. Ve specializovaných prodejnách lze také koupit speciální nástavec vyvinutý pro těhotné ženy.

4. Nejím dost těhotenských doplňků stravy

Máte-li v těhotenství vyváženou stravu odpovídající potřebám vašeho současného stavu, rozhodně není nutné spořádat tuny vitamínů pro těhulky. Nastávající maminky jsou často pod tlakem reklamy a lobby farmaceutických firem. Hlídejte si, zda přijímáte dost živin v přirozené podobě a každý doplněk vždy proberte se svým lékařem!

ČTĚTE TAKÉ: Horoskop na květen 2012

5. Elektronické přístroje vyzařují škodlivé vlny

Nejde o žádný extrémní názor! Na maminkovských internetových diskusích se celkem často probírá právě toto téma. Běžné používání mikrovlnky, mobilu, notebooku či jiného elektrospotřebiče nemá žádný vliv na vývoj miminka. Můžete být zcela klidná!

6. Nemůžu se koupat ve vaně, přípustné je jen sprchování

Běžná koupel žádné nastávající mamince rozhodně neuškodí. Voda by ale neměla být příliš horká. Pokud patří vana plná voňavé pěny k vašim oblíbeným relaxačním prostředkům, užívejte si ji, jak je libo! Uvolníte se a budete se cítit skvěle.

Témata: Těhotenství, Pravidelná dávka, Úzkost, Největší omyl, Velký hluk
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Skřítek, víla nebo myš? Inspirace na podzimní masky není nikdy dost
Kam s dětmi o víkendu: Festival Evolution, LUSTR nebo Struny dětem
Víme, jaká jména budou nejpopulárnější v roce 2018. Inspirujete se?
Deset rad, jak předejít dětské obezitě: Připravujte svačiny doma a sladké nedémonizujte

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu