Maminka.czDěti

6 tipů, co s dětmi o prázdninách, když nemáte volno a musíte chodit do práce

Simona Procházková 5.  7.  2019
istockphoto.com
6 tipů, co s dětmi o prázdninách, když nemáte volno a musíte chodit do práce | istockphoto.com
Letos mají děti celých devět týdnů prázdnin, a my rodiče pouhé čtyři, maximálně pět týdnů dovolené, a ty si ještě musíme rozprostřít po celém roce. Jak tuhle nefér rovnici vyřešit – ke spokojenosti celé rodiny?

„Léto a úkol ,kam s dětmi‘ je pro mě každou sezonu vrchol stresu. Zaplnit celé prázdniny je hodně náročné,“ přiznává Pavla, maminka dvou holčiček, šestileté a sedmileté.

Rodinná dovolená obvykle probíhá ve dvou fázích: na začátku července a na konci srpna, vždycky týden až deset dní. Mezitím jsou holky střídavě u babiček, jenže jedna z nich ještě pracuje, takže s „celoletním odsunem“ na venkov počítat nelze.

„Poslední dva roky jsme vsadili na příměstské tábory a moc se nám to osvědčilo,“ pochvaluje si Pavla. „Velkou výhodou je už jen to, že tam holky chodí spolu, takže je vyzvedávám na tomtéž místě.

Navíc každý týden mají jiný program. Už si vyzkoušely přírodovědný tábor i ,toulky Prahou‘, ale nejvíc si oblíbily umělecky zaměřené programy, divadelní a taneční. Ty navíc uzavíralo představení pro rodiče, takže dojetí zaručeno,“ usmívá se máma předškolačky a prvňačky.

Témata: Děti, Kam s dětmi, Rodiče, Mateřská škola, Prázdniny, Babička, Společná dovolená, Čtyřletý syn, Prázdninové hlídání, Hlídací babička, Bojový sport, Pohlazení, Lenka M, Dobrá varianta, Rodinná dovolená, Grafička, Sportovní kemp, Individuální přístup, Celý pobyt, Letní den, Lezení, Potomek, Rodinný rozpočet, Vrchol, Úvazek
Mohlo by vás zajímat
Zpěvačka Britney Spears bojuje o své dva syny. Bude konečně znovu svéprávná?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Jak si ušít roušku? Kdy ji kvůli koronaviru nosit?
Wallerová Radka
Koronavirus