Maminka.czZa zábavou

6 tipů, kam na nejděsivější čertovskou podívanou. Tady budou řádit strašidelní krampusáci!

Simona Procházková inf 17.  11.  2023
Chcete se pobavit, možná se i trochu bát a užít si nevšední čertovskou podívanou? Máme pro vás tipy na místa, kde budou k vidění čeští, rakouští i němečtí krampusáci, takže kdo má pro strach uděláno, může vyrazit. Pekelníci si nachystali skutečně ohnivá čísla, o zážitky nebude nouze.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pekelná Krampus Show na pražském Výstavišti

Více než stočlenná pekelně přísná čertovská parta ze zemí českých i rakouských opět vtrhne na Výstaviště v pražských Holešovicích. Oblíbená Krampus Show, která napraví i beznadějné zlobivce, se vrací do open-air části Výstaviště, a dostane tak opět pekelný rozměr, který chlupatým potvorám přísluší. Oheň, síra, těžké řetězy, smrduté kožichy, obří rohy, kravské zvony a další pekelné masky ďáblových posluhovačů, to vše nabídne strašidelnou podívanou pro malé i velké v neděli 26. listopadu.

Odpolední program je jako již tradičně přizpůsoben rodinám s malými dětmi, velké adepty na odnos směr podzemí a všechny odvážlivce pak čeká večerní pekelná show, kde už nikoho nebudou čerti šetřit! Nenechte si ujít tradiční a superděsivou krampusáckou show a užijte si peklo plné temných postav. Pekelníci budou venku mezi ohni nahánět všechny zlobivé ratolesti i jejich nepoučitelné rodiče. Na akci s ďábelskou atmosférou se můžete těšit na spoustu masek, jaké nechcete vidět ani ve filmu, na oheň, hudební doprovod DJ a samozřejmě stylové čertovské občerstvení v gastro zóně.

VIDEO: Blíží se Mikuláš. Víte, kde se tato tradice vzala?

Krampus Noc Mladá Boleslav

Již dnes navečer se můžete přijít nechat postrašit do Mladé Boleslavi, kde proběhne velkolepý průvod se dvěma stovkami děsivých čertů krampusů z Česka i Rakouska, čarodějnic a dalších strašidel. Krampus Noc začne již ve 13 hodin odpoledne na městském fotbalovém stadionu FKMB, večer se můžete těšit na ohňovou show a zábavu s hudbou i tancem. Samozřejmostí bude možnost občerstvení.

Krampuslauf v Riegrových sadech v Praze

Další ročník oblíbeného Krampuslaufu se bude konat v sobotu 9. prosince v pražských Riegrových sadech. Můžete se těšit na průvod strašidelných, ale i méně děsivých – spíše veselých i legračních – čertů, krampusů z nejrůznějších skupin z Čech, Rakouska a Německa. Průvod začne v 18 hodin a vstupenky můžete koupit v předprodeji. Výborné občerstvení a nápoje pro zahřátí zajištěny.

Krampusácké rejdění v Lysé nad Labem

Řádění krampusáků bude na výstavišti v Lysé nad Labem v sobotu 2. prosince spojeno s mikulášskými trhy. Čertovská show začíná od 15 hodin a strašidelné masky můžete potkat v areálu celého výstaviště. Hlídejte si proto raději dobře neposedné a zlobivé děti. Všechny pavilony výstaviště budou naplněny stánky a obchůdky s vánočním zbožím a dekoracemi, ale i oblečením, doplňky, hračkami, šperky a dalším zbožím. Možná zde tedy dobře nakoupíte nějaké ty dárečky nebo něco pro radost. A samozřejmě se tady také výborně občerstvíte a ochutnáte i tradiční vánoční dobroty.

Mikulášské slavnosti v Hradci Králové

Od čtvrtka 30. listopadu do soboty 2. prosince jste zváni na Mikulášské slavnosti do Hradce Králové. Na programu jsou spousta zábavy, hudby a zpěvu, výborné jídlo a pití i bohatý program pro děti. V sobotu 2. prosince se můžete těšit na Krampus Show na Masarykově náměstí, kterou celé slavnosti vyvrcholí. Na tržišti ochutnáte street food a regionální speciality a chybět nebudou horký punč ani svařák.

Advent je tady. Kam můžete vyrazit na vánoční trhy k našim sousedům? Máme 7 super tipů

Pochod rakouských čertů v Židlochovicích

Příští sobotu, 25. listopadu, vtrhnou do moravských Židlochovic ti nejděsivější rakouští krampusáci s bengálskými ohni i speciální ohňovou show. Přijeďte se přesvědčit, že pekelné efekty jsou skutečně hrůzostrašné. Zároveň ale fascinující. Údajně až 120 masek rakouských krampusů projde zdejším náměstím Míru a přilehlými ulicemi za velikého řinčení řetězů a dalších děsuplných zvuků, ze kterých mnohým tuhne krev v žilách.

Kam se ještě můžete vydat na krampusácké show?

17. 11. Krampuslauf v Prachaticích

17. 11. Krampus v Brně (v rámci akce GulášFest)

25. 11. Krampus Show v Klatovech

2. 12. Průvod krampusů a čertů v Jablonném v Podještědí

5. 12.  Pochod krampusáků v Přerově

9. 12. Průvod rakouských krampusáků a čertů ve Znojmě

10. 12. Krampus Show v Mostě

10. 12. Krampusové v Sokolově

12. 12. Krampusové a čerti v Jihlavě

Témata: Děti, Kam s dětmi, Advent, Tipy na výlet, Za zábavou, čert, Výlety, praha, Mikuláš, Atrakce, Znojmo, Klatovy, Čechy, Lysá nad Labem, Brno, Show, Přerov, Sokolov, Podívaná, Německo, Jihlava, Mladá Boleslav, Výstaviště, Oheň, Průvod