Maminka.czPéče o dítě a jeho výchova

6 věcí, které nemá cenu pořizovat dřív, než se dítě narodí

Simona Procházková 23.  6.  2019
Těhotenství trvá 40 týdnů, což znamená, že máte téměř deset měsíců na to, abyste se připravili na příchod nového člena rodiny. A věřte, že opravdu není nutné myslet na všechno.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Existuje celá řada záležitostí, které klidně mohou počkat do doby, až budete mít potomka ve svém náručí, namísto v bříšku. Které to jsou?

Budovat dokonalý pokojíček

Ne, není nutné na poslední chvíli malovat, shánět ty nejroztomilejší tapety a další umělecká dílka na stěny, věšet lustry a závěsy, nakupovat, čančat a žehlit povlečení. Tento krok můžete s klidným svědomím zatím přeskočit. Většina maminek stejně nakonec zjistí, že během prvních týdnů a měsíců chce mít své novorozené miminko pořád na dosah a na přestěhování do jeho vlastního pokoje je dost a dost času. Takže raději investujte čas a energii do úklidu a zařízení své ložnice. Vymyslete, kde a jak bude umístěna postýlka, aby noční krmení a přebalování bylo pro vás co nejpohodlnější, sežeňte příjemné noční světýlko, odstraňte z místnosti zbytečné „lapače prachu“ a zařiďte pokoj co nejpraktičtěji. Snaže se vytvořit uklidňující a přívětivé prostředí pro sebe i vaše děťátko, které bude v prvních týdnech života potřebovat.

Témata: Porod, Rodina, Novorozenec, Miminko, Rodina a vztahy, Péče o dítě a jeho výchova, Dudlík, Člen rodiny, Národ, Kelímek, Zapůjčení, Overal, Stolek, Svetr, Narození dítěte, Renova, Šuplík, Lahvička, Tapety, Plyšák, Jeník, Pór