Maminka.czRodina a vztahy

6 věcí, které nikdy neříkejte své bezdětné kamarádce

Veronika Zenklová 22.  5.  2021
Konečně jste si domluvila hlídání a chystáte se vyrazit na drink se svou milou bezdětnou kamarádkou? Máme pro vás pár témat k hovoru, kterým byste se raději měla vyhnout obloukem. Pro své i její dobro!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Tolik jste se těšila na to, že si konečně budete moct znovu popovídat o něčem jiném než o plenkách, kojení, probdělých nocích a dětských nemocech? Ať chcete nebo ne, mateřství vás proměnilo k nepoznání a nic nebude jako dřív. Ani vaše povídání u vína.

Abyste se nedostala do nepříjemností, máme pro vás pár témat, kterým se při hovoru s dosud bezdětnými kamarádkami raději vyhněte obloukem. 

VIDEO: O některých tématech se mluví obzvlášť těžce.

Jsem unavená

Ne. Bezdětná žena nikdy nepochopí, co je to skutečná únava. Bude se vám snažit namluvit, že je na tom stejně, protože se předevčírem opila a ještě teď vyspává kocovinu, a navíc její manžel chrápe. Vaše kruhy pod očima by ale mohly vyprávět jeden dlooouhý, nekonečně dlouhý uzívaný příběh...

Ještě horší než fyzická únava je psychické vyčerpání. Dlouhé období mateřské a následné rodičovské dovolené se často rozchází s našimi představami, které jsme měly během těhotenství. S narozením miminka se náš životní styl zcela změnil. Permanentní péče o dítě může vést k psychickému i fyzickému vyčerpání, které je způsobeno únavou, nedostatkem spánku i pocitem sociální izolace.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Mateřství, Rodičovství, Po porodu, Rodina a vztahy, mateřská láska, Nemoc, Texas, Fyzička, Česká republika, Kamarádka, Houstnout, Hlídání, Nik, Oblouk, Děti, Únava, Drink, Black, Víno, Hovor