Maminka.czJen pro maminku

7 důvodů proč milovat těhotenství

24. 8. 2014
7 důvodů proč milovat těhotenství
Uznáváme, že ne vždycky jsou změny našeho těla v průběhu těhotenství důvodem k bůh ví jaké radosti. Někoho bolí záda, někomu otékají nohy, všechny musíme padesátkrát denně čůrat… Ale když už tahle etapa v našem životě nastane, je fajn si uvědomit, že s sebou nese i dobré změny.

Ptáte se jaké? Určitě jich je víc než sedm, a pokud přijdete na nějaké další, budeme rádi, když se o ně s námi a s ostatními čtenářkami podělíte v komentářích dole pod článkem. U nás zatím vedou tyto:

1. Velká prsa

Ještě dřív než vám z pod triček a halenek začne vykukovat bříško, vyrýsují se velmi zřetelně jiné dva tvary. Pro vašeho partnera, ale i pro vás to bude jistě vítaná změna. Užijte si jí, dokud trvá, i když tahle s porodem hned tak neodezní. Vaše prsa se budou honosit o několik čísel větší velikostí ještě několik měsíců po porodu, do té doby než přestanete kojit.

2. Sex v těhotenství

Nechceme zacházet do přílišných podrobností, ale uvědomte si, že v průběhu těhotenství narůstá ve vašem těle objem krve o 30 až 40 %. Co tahle krev navíc působí? Mno… její zvýšený průtok určitými tělesnými orgány dokáže chvilky s vaším partnerem udělat pěkně intenzivní.

15 mýtů o těhotenství, kterým lidé stále věří

3. Žádná menstruace

Uvidíte, že si na tohle období bez každoměsíčního zavádění tampónů, lepení vložek a praní kalhotek (případně prostěradel) velmi lehce zvyknete. Navíc, pokud budete kojit, období bez menstruace se protáhne o dalších několik měsíců. A až zase menstruovat začnete, ach budete na tyhle zlaté časy s láskou vzpomínat.

4. Žádná antikoncepce

Už žádné pilulky, žádné syntetické hormony ve vašem těle, žádné kondomy či přerušovaný sex. Těhotenství a období, co mu těsně předchází, je asi jediný čas ve vašem životě, kdy si můžete zcela bez výčitek užívat sexu (se svým partnerem přirozeně) a neřešit žádnou ochranu.

V těhotenství můžete, kdy chcete, v šestinedělí je však sex tabu

5. Nový šatník, jupí!

Můžete žehrat nad tím, že se nevejdete do žádných svých starých šatů, nebo to můžete pojmout jako příležitost vyrazit na nákupy. B je správně. Věřte nám, nemusíte se zruinovat, abyste ulovila pár šik kousků, které vám poslouží po celou dobu devíti měsíců. A některé budete možná moci obléknout i po shození přebytečných kil – jako volnou variantu dříve upnutého modelu.

6. Nejste v tom sama

Zní to možná bláznivě, ale ani ve chvílích, kdy jste sama (tvrdnete jako poslední v práci, koukáte pozdě večer na televizi, čtete si v posteli,…), nejste doopravdy sama. A tenhle pocit, jakkoli na začátku nejasný a neurčitý, pozvolna roste a sílí, stejně jako roste a sílí miminko uvnitř vás, a dává člověku zvláštní pocit jistoty, že na to není sám.

7. Pedikúra nutná!

Řekněte, jestli tohle není ideální záminka k tomu zajít si na pedikúru?! I když si nemůžete dovolit nechat se takhle hýčkat pravidelně, v okamžiku, kdy si už nedosáhnete na prsty u nohou, nemusíte mít absolutně žádné výčitky svědomí svěřit se do laskavé péče pedikérky.

Tip: Podívejte se na Encyklopedii těhotenství

Témata: Jen pro maminku, Tělesný orgán, Přerušovaný sex

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Zpověď nešťastného manžela: Žena se mnou po narození dětí nechce spát
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou!
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová

Horoskopy

Střelec O víkendovém volnu se rozhodnete pro zvelebování domu - uděláte tím radost nejen sobě, ale také drahé…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu