Maminka.czJen pro maminku

7 důvodů proč milovat těhotenství

24. 8. 2014
7 důvodů proč milovat těhotenství
Uznáváme, že ne vždycky jsou změny našeho těla v průběhu těhotenství důvodem k bůh ví jaké radosti. Někoho bolí záda, někomu otékají nohy, všechny musíme padesátkrát denně čůrat… Ale když už tahle etapa v našem životě nastane, je fajn si uvědomit, že s sebou nese i dobré změny.

Ptáte se jaké? Určitě jich je víc než sedm, a pokud přijdete na nějaké další, budeme rádi, když se o ně s námi a s ostatními čtenářkami podělíte v komentářích dole pod článkem. U nás zatím vedou tyto:

1. Velká prsa

Ještě dřív než vám z pod triček a halenek začne vykukovat bříško, vyrýsují se velmi zřetelně jiné dva tvary. Pro vašeho partnera, ale i pro vás to bude jistě vítaná změna. Užijte si jí, dokud trvá, i když tahle s porodem hned tak neodezní. Vaše prsa se budou honosit o několik čísel větší velikostí ještě několik měsíců po porodu, do té doby než přestanete kojit.

2. Sex v těhotenství

Nechceme zacházet do přílišných podrobností, ale uvědomte si, že v průběhu těhotenství narůstá ve vašem těle objem krve o 30 až 40 %. Co tahle krev navíc působí? Mno… její zvýšený průtok určitými tělesnými orgány dokáže chvilky s vaším partnerem udělat pěkně intenzivní.

15 mýtů o těhotenství, kterým lidé stále věří

3. Žádná menstruace

Uvidíte, že si na tohle období bez každoměsíčního zavádění tampónů, lepení vložek a praní kalhotek (případně prostěradel) velmi lehce zvyknete. Navíc, pokud budete kojit, období bez menstruace se protáhne o dalších několik měsíců. A až zase menstruovat začnete, ach budete na tyhle zlaté časy s láskou vzpomínat.

4. Žádná antikoncepce

Už žádné pilulky, žádné syntetické hormony ve vašem těle, žádné kondomy či přerušovaný sex. Těhotenství a období, co mu těsně předchází, je asi jediný čas ve vašem životě, kdy si můžete zcela bez výčitek užívat sexu (se svým partnerem přirozeně) a neřešit žádnou ochranu.

V těhotenství můžete, kdy chcete, v šestinedělí je však sex tabu

5. Nový šatník, jupí!

Můžete žehrat nad tím, že se nevejdete do žádných svých starých šatů, nebo to můžete pojmout jako příležitost vyrazit na nákupy. B je správně. Věřte nám, nemusíte se zruinovat, abyste ulovila pár šik kousků, které vám poslouží po celou dobu devíti měsíců. A některé budete možná moci obléknout i po shození přebytečných kil – jako volnou variantu dříve upnutého modelu.

6. Nejste v tom sama

Zní to možná bláznivě, ale ani ve chvílích, kdy jste sama (tvrdnete jako poslední v práci, koukáte pozdě večer na televizi, čtete si v posteli,…), nejste doopravdy sama. A tenhle pocit, jakkoli na začátku nejasný a neurčitý, pozvolna roste a sílí, stejně jako roste a sílí miminko uvnitř vás, a dává člověku zvláštní pocit jistoty, že na to není sám.

7. Pedikúra nutná!

Řekněte, jestli tohle není ideální záminka k tomu zajít si na pedikúru?! I když si nemůžete dovolit nechat se takhle hýčkat pravidelně, v okamžiku, kdy si už nedosáhnete na prsty u nohou, nemusíte mít absolutně žádné výčitky svědomí svěřit se do laskavé péče pedikérky.

Tip: Podívejte se na Encyklopedii těhotenství

Témata: Jen pro maminku, Přerušovaný sex, Důvod, Tělesný orgán

Mohlo by vás zajímat
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
Holčička bojovnice! Když se narodila, vešla se do dlaní. Jak vypadá dnes?
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Chci, aby dcera žila pravdivě a měla ráda lidi, říká senátor Marek Hilšer
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Mámy, bojujte za své malé tužby, vzkazuje Marie Doležalová ve fejetonu
11 signálů, které vám i bez testu prozradí, že jste těhotná

Horoskopy

Kozoroh Středa je pro vás plná výzev, ale také zklamání. po delším uvažování jste se zbavili partnera, který…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emil, Emanuela, Emilián

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu