Maminka.czCestování

7 nejkrásnějších vyhlídek Česka. Tato místa rozhodně nevynechejte

Barbora Vajsejtlová 24.  7.  2021
Získejte ten správný nadhled a podívejte se na Čechy z ptačí perspektivy. Ty nejkrásnější vyhlídky, které se vám vtisknou do paměti, připravila naše redaktorka Bára v rámci speciálu časopisu Maminka Cestujeme s dětmi. Podívejte se, jaká místa doporučuje navštívit.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Milešovka

Největrnější hora republiky

Snad každý Čech byl už na Sněžce, ale mnohem méně se jich může pochlubit tím, že zvládli zdolat i Milešovku. Ta byla přitom ještě v osmnáctém století považována za nejvyšší horu České republiky. Královna Českého středohoří, jak se jí také někdy přezdívá, je vysoká 837 metrů a připravte se na to, že výstup na ni není úplná „brnkačka“.

Na druhou stranu neexistuje ideálnější období než právě teď, protože stezka nahoru je strmá a vede po kamenech (rozhodně není vhodná pro kočárky), takže jakmile začne namrzat, je výstup mnohem obtížnější a nebezpečnější. Navíc jde o největrnější horu v republice (bezvětří tu panuje pouhých osm dní v roce), takže je potřeba tomu přizpůsobit své oblečení.

VIDEO: Podívejte se, kam si udělat výlet v jižních Čechách

Auto můžete odstavit v Milešově a nahoru se vydat po červené značce (alternativou je jednodušší výstup z Černčic po modré značce). Cesta nahoru měří tři kilometry, a jakmile se ocitnete na vrcholu, nebudete litovat jediného kroku, který jste udělali. Můžete si vyšlápnout na rozhlednu (vstupné je symbolických 30 Kč pro dospělého). Ale i v případě, že bude právě zavřená, se z vrcholu Milešovky před vámi otevřou dechberoucí výhledy na zvlněnou krajinu Českého středohoří. A jako bonus velmi doporučujeme výtečnou a vyhlášenou pečenou sekanou ve zdejší horské chatě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lukáš a Veronika Hejlíkovi: Kam v létě vyrážejí s dětmi?
 

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Léto s dětmi, Tipy na výlet, Kočárek, Cestování, Prázdniny, Výlety, Cestujeme, Tipy redakce, Výhled, Skála, Sněžka, Vyhlídka, Kmen, Posázaví, Šumava, Beroun, Světlá nad Sázavou, Černý Most, Pozadí, Miles, Vrané, Ptačí perspektiva, Alpa, Sázava, Berounka, Kočárky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky