Maminka.czSlavné maminky

7 prodělaných potratů, ale na tváři úsměv: Monica ze seriálu Přátelé při natáčení scény porodu zažívala peklo

Dita Mrázková 17.  5.  2023
Jen málokdo z fanoušků kultovního seriálu tušil, že má jedna z jeho hlavních postav tak trpkou zkušenost. Parta Přátel na svět šťastně vítala miminko ztřeštěné Rachel, jenže její přítelkyně Monica alias herečka Courteney Cox pár dnů před natáčením opakovaně potratila. Nedávno zavzpomínala, kolik ji stálo sil ustát emočně tak vypjatou scénu...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jedna z oblíbených postav celosvětově oblíbeného seriálu, pořádkumilovná Monica Geller, musela v sobě najít hodně hereckého kumštu, aby při natáčení radostných emocí z porodu své kamarádky vypadala důvěryhodně. V zákulisí se totiž právě potýkala s traumatizující událostí, kterou nechce zažít žádná nastávající máma.

VIDEO: CO JSTE NEVĚDĚLI O SERIÁLU PŘÁTELÉ? TOHLE VÁS ZARUČENĚ PŘEKVAPÍ!

"Když jsme natáčeli scénu, jak Jenn (herečka Jennifer Aniston) právě rodí, měla jsem za sebou svůj sedmý potrat. Bylo to naprosto hrozné. Navíc jsem se musela tvářit šťastně a ještě vtipkovat," zavzpomínala Courteney, která tak odhalila skutečnost, že i ty nejzábavnější a nejoblíbenější postavy můžou pod slupkou třeskutého humoru prožívat v zákulisí velkou bolest.

Herečka hned po svatbě s kolegou Davidem Arquettem v roce 1999 prodělala celkem sedm potratů. Důvodem měly být protilátky, které opakovaně napadaly plod. Později navíc zjistila, že má mutaci genu MTHFR, která zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin.

Klepněte pro větší obrázek

Přiznala se, že otěhotnění pro ni problém nebylo, těžké bylo těhotenství udržet. V době, kdy se rozhodla pro umělé oplodnění, si píchala injekce na ředění krve a užívala aspirin. Svou osobní zkušenost sdílela v seriálu Nine Months with Courteney Cox, který sleduje nastávající matky během jejich těhotenství.

Vymodleného dítěte se dočkala až po pěti letech. Po absolvování dvou kol IVF přivítala na svět v roce 2004, těsně před čtyřicítkou, dceru Coco. Zajímavostí je, že Courteney byla těhotná během poslední sezony seriálu Přátelé, takže si ještě nenarozená Coco v ikonickém seriálu také "zahrála".

Loni oslavila plnoletost, a přestože se objevila v pár filmech, víc ji to táhne ke zpěvu. Ráda si doma za účasti mámy, která ji doprovází na klavír, střihne nějaký ten duet. A klidně i s takovými esy, jako jsou Ed Sheeran nebo Elton John!

Témata: Těhotenství, Porod, Láska a vztahy, Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Rodičovství, Výchova, Instagram, Dospívání, Rodiče, Neplodnost a IVF, Celebrity, Dcera, herečka, Sociální sítě, zpěvačka, Emoce, mateřská láska, Umělé oplodnění, Samovolný potrat, Coco, Hormonální léčba, matka a dcera, Jennifer Aniston