Maminka.czZdraví

7 tipů pro bezpečné opalování. Denně byste na slunci neměli být déle než 4 hodiny!

Většina Čechů sice prahne po krásném opálení, ale už nevěnuje dostatečnou pozornost tomu, jak se opalovat tak, aby pobyt na slunci přinášel jejich zdraví jen pozitiva. Abyste se vyhnuli předčasnému stárnutí a riziku rakoviny kůže, musíte se opalovat bezpečně. Proto vám přinášíme tipy jak na to, aby se slunce nestalo vaším nepřítelem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nenavštěvujte solárium

Nepropadněte mýtům, které kolem sebe šíří solária, když tvrdí, že vám poskytnou „zdravé“ opálení nebo předpřipraví pokožku na léto a vy se pak můžete opalovat na slunci naprosto bezpečně.

„Technologie a metody používané v soláriích totiž používají velké množství UVA záření, které způsobuje předčasné stárnutí kůže a podporuje produkci škodlivých kyslíkových radikálů. Ty zvyšují riziko vzniku rakoviny kůže,“ říká MUDr. Hana Obluková z Dětského kožního oddělení Pediatrické kliniky Fakultní nemocnice Brno.

Témata: Zdraví, Reklama, Krása a styl, hodiny, Určitá doba, Krátká doba, Sluneční záření, Denní dávka, Přímé slunce, Bezpečné opalování, Konzumace, Dostatečná zásoba, Stárnutí, Ochranný přípravek, Sluneční paprsek, Vhodné oblečení, Záření, Lékárnice, Široké spektrum, Pobyt, Slunění, Obranná reakce, Pediatrická klinika, Odbornice, Byt, Zdraví na Heureka.cz