Maminka.czRodina

7 věcí, které by chytrá máma nikdy neměla kupovat nové

Michaela Karavarakis 8.  4.  2013
7 věcí, které by chytrá máma nikdy neměla kupovat nové
Jak by se vám líbilo našetřit si trochu peněz? Mít radost z hezké věci, po které nejen že jste toužila, ale ještě jste našla způsob, jak za ni zaplatit jen zlomek ceny? No, která z nás by tohle nechtěla?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

1. Mazlíčci

Rozhodli jste s partnerem, že splníte potomkovo vroucí přání a zároveň mu přidělíte vlastní díl zodpovědnosti tím, že mu pořídíte mazlíčka, o kterého se bude muset starat? Paráda. Výběrem zvířátka z útulku nejen, že ušetříte rodinný rozpočet, ale hlavně uděláte dobrý skutek.

2. Nábytek

Víte, jak lehce děti všechno otřískají, vyviklají, polijí džusem… Tudíž pořizovat úplně všechno zařízení do jejich pokojíčku nové, se nezdá jako právě racionální nápad. Skoro každý den někdo odroste dětské židličce, stolečku, posteli… Rozhlédněte se po internetových bazarech a aukcích. Dá se tu najít spousta krásných a originálních věcí za pár babek.

3. Knížky

Spousta informací je v dnešní době k mání zcela zadarmo na internetu. A pokud sháníte román, se kterým byste večer zalezla pod deku, vězte, že knížky jsou ideální „sekond-handový“ artikl. Nekazí se, neohrozí vás přenosem žádné infekční či jiné choroby a u předchozího majitele/ů se na ně nanejvýš prášilo v horní polici v knihovně. Dřív než poběžíte pro novou do klasického obchodu, mrkněte se po bazárcích na netu či e-shopech.

4. Oblečení

Schválně, kolikrát měl váš Pepíček na sobě tu značkovou košili, co mu přivezla kamarádka z Anglie? Dvakrát, třikrát? A už je mu malá. Pokud ji prodáte za čtvrtinu původní ceny, budete moct mluvit o štěstí. Neváhejte a plně se oddejte společnému adrenalinovému sportu všech chytrých matek – lovu na značkové oblečení za lidové ceny.

5. Hry a hračky

Připadala byste si jako krkavčí máma, pokud byste si ze sekáče odnesla i lehce použitou hračku? Ale kdeže! Plyšáka můžete pro jistotu strčit ještě jednou do pračky, plastovou hračku pod horkou vodu a za peníze, které byste jinak utratila za hračku fungl novou, koupit dětem pomeranče.

6. Sportovní výbavička

Od zítřka začínám cvičit, držím dietu a… a začínám cvičit. Buďte upřímná a řekněte, že jste si něco podobného od porodu nikdy neumínila. A jak to dopadlo? Hm. Takže než si příště pořídíte kompletní sadu DVD zumby, fitball na pilates či zátěže na ruce i nohy do posilovny – všechno pochopitelně nové, připusťte alespoň hypoteticky, že je možné, že zmiňované pomůcky zase po čase odložíte. A čím míň za ně zaplatíte, tím menší výčitky svědomí si tím připravíte.

7. Hudební a jiné nástroje

V roce, kdy u nás bude koncertovat Vanessa Mae, rozhodne se vaše dcerka pochopitelně stát se houslovou virtuoskou. Rok na to na zimních olympijských hrách vyhraje Martina Sáblíková další tři medaile a budoucí houslová virtuoska se přes noc elegantně promění v rychlobruslařku. Není důvod, proč byste své dítě neměla podporovat v tom, k čemu právě inklinuje. Znamená to ale, že mu každý rok pořídíte nejnovější housle, brusle, šicí stroj…?
Ať žije internet a chytré nákupy!

Témata: Rodina, Výbavička pro miminko, Chytrá máma, Internetový bazar, Nik, Máma, Dobrý skutek, Vanessa, Mae, Předchozí majitel, Martina Sáblíková, Pepíček, Značkové oblečení, Mama, Šicí stroj, Věc
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Únava, strie a poporodní kalhotky. Maminky po porodu však vnímají jediné - pocit štěstí!
Formánková Simona
Galerie
Nenechte se vystrašit! Toto je 9 nejčastějších těžkostí mateřských začátků
Brožová Lenka
Miminko
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství