Maminka.czJen pro tatínka

7 věcí, po kterých tátové nejvíc touží (a nikdy je nedostanou)

Vás ničí neumytá vana, vybryndané kakao na gauči, neschopnost dojít si ke kadeřnici nebo sednou si na patnáct minut v klidu s časopisem. Muži otcové řeší úplně jiné věci. Ovšem stejně či spíš daleko více frustrující.
11. 4. 2013
7 věcí, po kterých tátové nejvíc touží (a nikdy je nedostanou)

1. Dojít si o samotě na záchod

Neznám otce, který by mávl rukou nad potomkem zevlujícím nad záchodovou mísou právě v momentě, kdy na ní hlava rodiny sedí. Ne, na této představě je něco fundamentálně špatně a myslím, že většina z nás si ji doopravdy ani neumí představit. Proč? Protože pro muže je doba strávená na záchodě svatá. Stejně jako třeba pro nás doba u kadeřníka nebo na manikúře.

Co na tom, že podle vašich měřítek srovnání kadeřníka a vyměšování lehce pokulhává. Muži se na to dívají zcela opačně. A ztrátu soukromí způsobenou přirozenou zvědavostí potomka nesou velmi nelibě.

2. O samotě se vysprchovat

Podobný problém. V tomto případě se ovšem, ač by se to nezdálo, dočká zvídavé dítě přece jen více pochopení. Podělit se o své obnažené tělo totiž evidentně nepředstavuje pro většinu mužů takový problém, jako podělit se o svůj čas na záchodové míse.

3. Povídat a být poslouchán

Tak co bylo v práci? Hm hm. Rýšo, pust ten hrnek. Jak to myslíš, že zrušil schůzku? Alice, kam běžíš s tím rohlíkem? Neříkala jsem ti stokrát, že rohlíky a chleba se jedí pouze a jen v kuchyni? …

I když vy vnímáte tento styl konverzace jako efektivní a vlastně jediný možný způsob, jak projevit zájem nad událostmi manželova dne a zároveň udržet byt a děti relativně pod kontrolou, muži to občas považují za spíše frustrující.

4. Válet se o víkendu doma

Zatímco vy se těšíte, že vám manžel konečně o víkendu s dětmi pomůže a uděláte si nějaký prima výlet, manžel se těší, že si o víkendu konečně odpočine. Takto polopaticky podáno, nevyhnutelný střet vašich a partnerových zájmů je náhle zcela zřejmý. To však nic nemění na tom, že nás to víkend co víkend vždy upřímně udiví a samozřejmě rozčílí.

5. Vstávat v jedenáct (nebo aspoň v devět)

Je zcela normální, že jediné dva dny týdnu, kdy vaše dítě nemusí vstávat do školky, budí se krátce po šesté a trvá na tom, že svátek víkendu oslaví s oběma rodiči hned od brzkého rána. U předškolkových dětí to bohužel funguje úplně stejně.

6. Mít dítě, co (ho) poslouchá

Taky míváte občas pocit, že pokud jsou – v přítomnosti obou rodičů - děti hodné a nezlobí, je to zásluha tak nějak hlavně otce? Pokud ale nedej bože vřískají, mají hysterické záchvaty a odmítají poslušnost, vina se téměř automaticky přesouvá na matku?

Muži mívají na potírání anarchie u dětí často velmi jasné a vyhraněné názory. Bohužel, ne vždy se setkávají s pochopením a následnou anticipací ze strany zhýralých potomků.

7. Vypravit se za 5 minut

Ano, váš partner bude nevěřícně kroutit hlavou nad tím, jak je možné, že jste Honzíkovi s sebou ven nezabalila flašku mlíka, rohlík, náhradní tepláčky, dostatečný počet plen, vlhké ubrousky, normální ubrousky, kopací balon, bábovičky, deku, aby mu nebyla zima, až usne, mikinu, kdyby zašlo sluníčko, motorku, opalovací krém a vodu, ale doba, kterou strávíte vypravováním dítěte ven ho ničí. Kdyby to měl celé na starost on, vyšlo by se za 5 minut. Přirozeně.

Témata: Jen pro tatínka, Věc
Mohlo by vás zajímat
Jak vybrat kočárek pro kojence i batole: Podle čeho se rozhodnout?
Odběr plodové vody. Je třeba se bát?
Brutálně výstižná ilustrace zachycuje rozpad rodiny
Velký přehled dětských autosedaček. Která je nejlepší a na co si dát pozor?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu