Maminka.czJen pro maminku

8 pravidel pro výběr padnoucí podprsenky

Kamila Stejskalová 3.  11.  2012
8 pravidel pro výběr padnoucí podprsenky
Volba správného prádla je pro nás ženy nelehkou záležitostí. Přitom skvěle padnoucí podprsenka může velmi pozitivně ovlivnit tvar prsů a zároveň pomoci ňadra chránit. To má samozřejmě vliv i na naši celkovou psychickou pohodu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V těhotenství a těsně po porodu je to ještě složitější, protože ňadra se docela výrazně mění. Nastávající maminky mají velikost podprsenky náhle až o několik čísel větší, než byly zvyklé. Jak tedy v průběhu gravidity při výběru spodního prádla postupovat?

Pravidlo první:Zapomeňte na nevzhledné těhotenské prádlo za pár korun kupované s myšlenkou, že to s ním prostě nějak těch pár měsíců přetrpíte. Důležité je si uvědomit, že žena v těhotenství touží být stejně krásná a přitažlivá jako dříve. A neexistuje žádný důvod, proč by tomu tak nemělo být. Po celou dobu gravidity může nosit zcela normální „netěhotenské“ prádlo. Vzhledem k narůstající velikosti prsou je však nezbytné minimálně dvakrát, nejlépe v prvním a třetím trimestru, velikost podprsenky zkontrolovat.

Pravidlo druhé: Nechte si poradit. Pro výběr a nákup podprsenky vyhledejte specializovanou prodejnu. V obchodě se spodním prádlem by vám prodavačka měla umět poradit. Nebojte se, když vám bude vstupovat do kabinky, aby vám pomohla. „Zákaznice se často ostýchají. Pro správný výběr podprsenky je ale naprosto nezbytné, aby prodavačka profesionálním způsobem asistovala.

Nejtěžší je totiž určit správnou velikost sama u sebe. Spoustu úkonů sama zkrátka nezvládnete – jako například optimální zkrácení ramínek. Se svými klientkami trávím klidně hodiny, než vybereme ideální podprsenku,“ říká Michaela Vlčková, majitelka společnosti, která distribuuje spodní prádlo.

Pravidlo třetí: Nejdůležitější je správná velikost. Při zkoušení byste podprsenku měla zapínat na prostřední háčky tak, abyste si ji posléze mohla povolit či utáhnout podle potřeby. V kabince byste měla mít pocit, že obvod sedí velmi pevně. Na obvodu totiž spočívá celá váha prsů. Ramínka by měla na ramenou ležet úplně volně. Kostice musejí sklouznout do žlábku pod prs.

Pravidlo čtvrté: Podprsenky s kosticemi v těhotenství. Proč ne?
Také jste slyšela, že v jiném stavu by se nosit neměly? Omyl. Prádlo s kosticemi naopak skvěle drží. Kostice, stejně jako celá podprsenka, by měly být vyrobené z flexibilního speciálního materiálu.

Pravidlo páté: Dejte přednost mikrofázi před bavlnou. Nebojte se krajky. Bavlněné prádlo výborně saje pot, bohužel ho ale nepropustí dál. V těhotenství, kdy se žena přirozeně více potí, je vhodné pořídit si prádlo s mikrofází, která vlhkost odvádí na povrch. Pokud máte ráda krajkové prádlo, neodpírejte si ho.

Pravidlo šesté:V těhotenství podprsenka i na noc. Abyste své prsy chránila, je třeba si během gravidity, zejména v posledních trimestrech, oblékat pohodlnou podprsenku i na noc.

Pravidlo sedmé: Pečujte o svá ňadra! Nezapomínejte na masáže pomocí žínky či kartáčku. Oplachujte je střídavě teplou a studenou vodou. Velkou pozornost věnujte masáži bradavek, které jsou po porodu velmi namáhané. Mastičky s kalciem dodají prsům pružnost.

Pravidlo osmé:I podprsenky na kojení mohou být krásné, ačkoli je mnoho značek luxusního prádla nevyrábí. „V našem obchodě nabízíme několik podprsenek na kojení. Dobré je zvolit černé prádlo. Nezapírá se a stále působí elegantně,“ radí Michaela Vlčková.
Udělejte si na sebe čas a svěřte se při výběru podprsenky odbornicím. Ve správně zvoleném prádle se vaše ženské já bude cítit mnohem lépe.

Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, Kojicí podprsenky, pád, Výběr, Celá váha, Bavlněné prádlo, Správná velikost, Krajkové prádlo, PRÁV, Speciální materiál, Těhotenské podprsenky na Heureka.cz